У Львові відзначили 112-річчя від дня народження Степана Бандери

112-річчя від дня народження Степана Бандери
Львів

1 січня, на Львівщині вшанували пам’ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Захід відбувся з нагоди 112-ї річниці від дня народження провідника.

Керівництво області та міста поклало квіти до підніжжя пам’ятника Степану Бандері. Відбулась спільна молитва та громадське віче. Про це “Золочів.нет” повідомили у  Львівській ОДА.

Довідково:
Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився. Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Відео: Павло Скицко.

Next Post

Вітання для Софії Кушнір

Святкує 25-річний ювілей Софія Кушнір. Мама, тато, брат Михайло баба Оля надсилають щирі вітання для Софії. Дорога наша Софійка! 25 років, як ти з’явилась на цей світ. Ти зробила наше життя ще щасливішим, і всі ці роки ти приносиш нам тільки радість. Ми пишаємося тобою. Бажаємо Тобі здоров’я, щастя, кохання. […]
Вітання