У Львові відкрили басейн для реабілітації бійців АТО

ato8 липня, у Львівському військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відкрили та освятили спеціальний кабінет водного витягування хребта для реабілітації поранених учасників Антитерористичної операції.

Про це повідомляє кореспондент Galnet.

Як розповів начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, від появи задуму до відкриття кабінету минуло менше півроку.
Основою нового кабінету став басейн, вартість якого становить близько 2 млн грн. Сьогодні басейн освятили священики, а реабілітологи показали перші вправи.

Аналогів басейну в Західній Україні немає. Голова благодійного фонду «Відкриті очі» компанії SoftServe, коштом якого було обладнано басейн, Тарас Вервега наголосив, що це кабінет високого рівня і має допомогти пораненим бійцям АТО краще адаптуватися до повноцінного життя.
Головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан зазначає, що басейн і терапія, яка в ньому проводитиметься, надзвичайно покращить реабілітаційні можливості шпиталю. «Близько 80% пацієнтів потребують проведення лікування в басейні, особливо на перших етапах, коли вони ослаблені», – наголосив І.Богдан.

Він додав, що лікування в басейні буде корисним при важких ушкодженнях центральної нервової системи, хребта, черепа та при травмах кінцівок. Разом з тим лікар наголосив, що басейн – не панацея, адже він допомагає в лікуванні, але поставити на ноги зовсім безнадійного пацієнта не може.
«Цей басейн унікальний тим, що з перших кроків був спланований як басейн для людей з обмеженими можливостями. Басейн має стабільну температуру води та повітря від 30°С і більше, щоб не було перепаду температур. Цей басейн має можливість транспортування пацієнта до води. Також ми маємо капсулу підводного витягу для витягування шийного, грудного та поперекового відділів хребта. Це єдиний басейн у Західній Україні, у якому будуть проводитись різні види реабілітації хворим з надважкими ураженнями нервової системи», – наголосив завідувач відділення відновлювального лікування клініки нейрохірургії та неврології Ростислав Данилков.
Одночасно займатися в басейні може один пацієнт та двоє інструкторів-реабілітологів, ще один пацієнт може паралельно проходити витягування. Усього протягом дня у басейні можуть виконувати вправи 4-5 пацієнтів, ще до 8 пацієнтів можуть проходити витягування хребта.
У планах військового госпіталю відкриття ще одного кабінету – для ерготерапії, у якому поранені бійці з частковим паралічем кінцівок зможуть адаптовуватися до повсякденного життя.
Джерело:Galnet.


Залишити відповідь

Next Post

Вантажно-пасажирські перевезення із Золочева

Надаю послуги із перевезення : – по Україні; – по Росії; – по Білорусії. Кількість перевезення пасажирів – 8 людей. А також, здійснюю послуги із вантажних перевезень до 1, 5 тони. Контактні телефони: 0964687164 (Україна), +79647653619, 89680697255. Поділіться цим у соцмережах: