У Львові відбувся День Золочівської культури

27 травня у Львові на Європейській площі (ТЦ «Південний») відбулося цікаве та захоплююче дійство під назвою «День  золочівської культури та традицій у Львові».

Потрапивши на Європейську площу, перше, що впадало у вічі – це територія, наповнена людьми у вишиванках. Зі сцени лунала українська пісня. У повітрі вирував дух патріотизму та любові до рідної культури та рідного міста. А нам то є чим гордитися та дивувати львівську публіку!

Дійство розпочали відомі у рідному Золочеві особистості – ведучі Марія Квас та Михайло Сернюк. Саме вони протягом усього концерту професійно задавали ритм. На сцену один за одним виходили впізнаванні та талановиті: капела бандуристок «Червона калина», ансамбль пісні і музики «Галицькі барви», фольклорний колектив «Луківчанка», народний ансамбль пісні та музики «Ясени» та народний театр «Крива люфа». Чарівним співом вражали Ірина Лукаш та Оксана Гнатишин. Наймолодший вокаліст, що подарував усім присутнім свої пісні та емоції, це – Олег Габріель.

Народні колективи та виконавці української пісні отримали чималу порцію аплодисментів. Та свято продовжувалося. Зі сцени залунав оперний спів. Уродженка Золочева заслужена артистка України Любов Качала своїм голом змусила затамувати подих, а соліст Львівської опери лауреат багатьох пісенних конкурсів Петро Радейко викликав не лише бурхливу реакцію у молодих панянок, а й гучні аплодисменти у  всієї аудиторії.

Але, оскільки руки таки втомлюються аплодувати, хореограф Юрій Сидорович дам змогу глядачам розім’яти ноги. А заодно й навчитися українського танцю «Коробочка». Флешмоб під його керівництвом виклав інтерес у активних глядачів. Вміло проведений танцювальний майстер-клас сміло можна назвати родзинкою свята.

Після флешмобу сцену та серця глядачів своїми голосами підкорювали Зоряна Палоян, Софія Макар, Сліпота Роман, Тетяна Козловська та Віктор Гембара. Танцювальну феєрію подарував ансамбль «Первоцвіт» під керівництвом Юрія Сидоровича: український гопак, ритми латини, романтичний київський вальс та модерн.

І ось на Європейській площі замайорів величезний жовто-блакитний блакитний стяг. Ефектний та красивий фінал: українська пісня, українська вишиванка та український прапор.

Окрім сценічного дійства чимало заходів відбувалося й «за кулісами». Талантів на Золочівщині не бракує. Виставка вишиваних ікон, різьба з дерева, відома гаварецька кераміка та вишиті рушники  – ось, що могли переглянути всі, хто прибув на свято. А частували справжнім козацьким кулішем.

Христина Бучковська

Дивіться також: Відео – День Золочівської культури у Львові

Залишити відповідь

Next Post

У Львові пройшла міжнародна виставка породистих котів

Цими вихідними в приміщенні Львівського національного університету ветеринарної медицини пройшла міжнародна виставка котів. Під час події відвідувачі виставки мали змогу ознайомитись із рідкісними породами котів, придбати кошеня чи товари для догляду за пухнастими друзями. Під час презентацій порід кішок, найкращими котами цієї виставки виявилась порода Mейн кун.   Альона Николаєвич […]