У Львові трьом пацієнтам пересадили серце та нирки від одного донора (відео)

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова пересаджено серце і дві нирки! Три людини отримали свій шанс! Про це повідомив Головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук у Фейсбук.

“Не за кордоном, а в Україні. У Львові.
Донор – молодий чоловік, 28 років. Інсульт. Ми тиждень боролися за нього, але, на жаль, його мозок помер. Після того, як консиліум лікарів це підтвердив, рідні погодилися на донорство.
Це були мама, сестра і вагітна їхнім первістком дружина. Вона першою без зайвих розмов погодилася підписати документи. Їй було важливо, щоб серце її покійного чоловіка продовжило битися.
Його отримав 36-річний житель Костянтинівки. Тато двох дітей. Власне серце у нього було збільшене в чотири рази! Це наслідок перенесеного у дитинстві грипу з ускладненням.
Операція тривала від опівночі до сьомої ранку. Зараз пацієнт уже у відділенні інтенсивної терапії. Поки все під контролем.
Щодо нирок: одну отримав 51-річний львів’янин, який десять років мав хронічну хворобу нирок і останні два був на діалізі, іншу – киянин. 2012 року йому уже пересаджували нирку в Білорусі, але вона втратила свої функції і від березня він був на замісній нирковій терапії.
Обидві операції минули добре, нирки працюють.
Дякую колективу за хорошу роботу!
Також дякую Борису Тодурову  за співпрацю. Для того, щоб ця трансплантація відбулася, він з Маріуполя добирався до Львова гелікоптером і літаком.
Та особлива і найбільша подяка – родині донора.
Ми глибоко співчуваємо вашій втраті і сподіваємося, що розуміння того, що три людини продовжать жити завдяки вашому непростому рішенню, хоча б трішки применшить біль.
Світла пам’ять донору.
Міцного здоров’я реципієнтам!”, – повідомив Олег Самчук.

Пізніше було проведено трансплантацію ще 1 нирки. Загалом 4 трансплантації за одну добу!

“Донор і реципієнтка – сімейна пара із Кропивницького. Обом по 32 роки. 13 із них – разом. Мають сина. Люблять один одного.
Коли одинадцять місяців тому нирки у дружини відмовили і вона потрапила на діаліз, чоловік сам запропонував їй стати донором. Додатковим аргументом на користь трансплантації стало те, що замісну ниркову терапію вона переносила тяжко. І лише донорська нирка могла повернути молодій жінці нормальну якість життя.
За цю операцію ми взялися опівдні, щойно відпочиливши від посмертних трансплантацій. Все пройшло добре, нирка запрацювала одразу.
Зараз у нас у відділенні інтенсивної терапії та реанімації Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова на сусідніх ліжках одразу 3 пацієнти з донорськими нирками!
Пацієнт із пересадженим серцем прямує до Києва.
Усі почуваються добре.
Сподіваємося з колегами, що і надалі ускладнень не буде!”, – повідомив Олег Самчук.

Next Post

Напиши лист до Святого Миколая (відео)

Любі дітки! Щороку у холодні грудневі ночі, коли навколо все вкрите снігом, у віконечка, де живуть хороші і чемні хлопчики та дівчата заглядає добрий святий Миколай. Він приходить непомітно, і тільки до тих хто був слухняним та допомагав мамі і татові протягом усього року. Але щоб про це дізнався святий […]