У Львові розпочався тиждень моди

Lviv Fashion Week вперше відбувся 8-9 березня 2008 року. Сьогодні офіційно відкрився вже 10 сезон. Прихильники моди мали нагоду спостерігати за розвитком модних світових тенденцій саме у Львові. За попередні сезони були представлені більше трьохсот колекцій дизайнерів та торгових марок з України, Росії, Білорусії, Польщі, Вірменії, Франції та Лівії. Серед учасників і відомі українські дизайнери: Роксолана Богуцька, Наташа Глазкова, Лілія Літковська, Олеся Теліженко, Оксана Муха та інші.
10 сезон Lviv Fashion Week відкрила виставка польської художниці та ілюстраторки Maggie Piu. Це відома архітекторка, ілюстраторка, дизайнерка біжутерії. Понад 30 індивідуальних виставок у Кракові, Варшаві, Лондоні, значна кількість публікацій та нагород свідчать про великий успіх у творчості художниці та її визнанні. Твори Maggie Piu часто виставляють на модних подіях, показах та презентаціях. Запрошення на Lviv Fashion Week Maggie Piu прийняла з ентузіазмом, оскільки зі Львовом її поєднують сентиментально-родинні зв’язки. Її дядько, художник Казимир Смучак, разом із відомим монументалістом Яном-Генриком Розеном працював над розписами українських церков у 1920-30-х роках, зокрема над фресками Вірменської церкви у Львові.
Виставка художниці «Fashion games», яка представлена на відкритті тижня моди – це цикл з кількох десятків великих полотен, виконаних власної технікою, яку мисткиня окреслює між малярством та графікою. Всі роботи циклу з’явились впродовж останніх місяців, інспіраціями для них стали світ моди та мистецтво, фольклор і культура різних народів. Зокрема, на одному із полотен зображений вишитий український рушник, що є одним із символів нашого народу.
Завдяки досконалій майстерності та увазі до деталей глядач може дивитись на картину кілька разів, знаходити в ній щоразу нові елементи, деталі, символи. Саме це є характерною рисою художниці. Мільйони ліній, кіл, крапок, кольорів, візерунків намальовані графічно. Це ціла ідеологія мистецтва Maggie.
Завершилось офіційне відкриття тижня моди у Львові колекцією вечірніх суконь під назвою «Лайн-Р» Роксолани Новак. Джерелом творчості для дизайнери були 50-ті роки минулого століття.


Мар’яна Сич
Фото:  Meлissa Жаботинська

Читайте також:

Подорож у Середньовіччя від Львівського тижня моди

Залишити відповідь

Next Post

Відзначили кращих освітян Золочівщини

3 жовтня 2012 року  в Золочіському РНД відбулись урочисті заходи з нагоди Дня працівника освіти.  На свято зібрався повний зал освітян з усього Золочівського району. До усіх присутніх з вітальним словом звернулися заступник голови районної ради Андрій Леськів, перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський,  керівник відділу освіти райдержадміністрації Володимир […]