У Львові відбувся ляльковий фестиваль (відео)

У Львівському Палаці Мистецтв відбувся 4-й «Ляльковий світ. Проект «Lady & Teddy». Фестиваль ляльки – один із найбільш відвідуваних фестивалів Міста Лева.
Ідея в Ірини Сорокіної, організатора фестивалю, виникла давно, коли ще працювала в журналі та вела рубрику про тварин в мистецтві. Одного разу писала про ведмедиків Тедді, коли іграшка була феноменом і для хлопців, і для дівчаток. От після цієї статі пані Ірина вирішила познайомити людей із цим мистецтвом у Львові.
Близько тисячі ляльок із США, Німеччини, Нідерландів та Німеччини зібрались у Львові на цьогорічний ляльковий фестиваль. Мистецтвознавець Орест Голубець розповідає, що лялькарство надзвичайно поширене в Україні. «З кожним роком ця тема набирає більшого розмаху. Уже минулого року ми зробили розгалуження на дві окремі виставки: ляльки-мотанки і те, що відбувається сьогодні. Лялька, як авторський твір, займає особливе місце в творчому середовищі. З одного боку лялька близька до скульптури, але це не скульптура, а з іншого – до дитячої іграшки, але не іграшка. Тому організовуючи цей фестиваль, ми щороку відкриваємо для себе щось нове», – говорить мистецтвознавець.

Осіння пора визначила і родзинку фестивалю – це ляльки-реборни, які максимально схожі на немовлят. Художник розмальовує на ляльці всі почервоніння, родимі плями, вени та капіляри новонародженого малюка. Ціна таких ляльок від 2 тисяч гривень, бо людей, які можуть їх виготовити близько кількадесят у всій Європі.
На фестивалі представлені колекційні порцелянові ляльки, інтер’єрні текстильні ляльки, панчішні, гачкові та валяні ляльки. Оксана Весна, львів’янка, представляє ляльки із пластику. Лялькарка розповіла, що почала займатись виготовленням ляльок після того, як попала зовсім випадково на другий ляльковий фестиваль. «Тут була велика кількість ляльок. Самій захотілось попробувати. Прочитала інформацію в Інтернеті, художню освіту мала, вивчила технологію, так і дійшла до певного результату. Кажуть автори, хто починає робити ляльки, зупинитись уже не можу. Так і в мене вийшло.», – розповідає пані Оксана. Щоб зробити пластикову ляльку можна і пів року працювати, і місяць, але якщо є натхнення, то й за тиждень можна зробити. Адже пластик купляється готовий у магазині, розписується пастеллю, запікається, готовій ляльці робляться очі, макіяж, доводиться до людського вигляду, так і виходить витвір мистецтва.
На фестивалі є й кавовий стенд, де автори спеціально виготовили на кавово-ванільну тему іграшки. Наприкінці заходу визначать фаворитів глядацьких симпатій.
Ляльковий фестиваль триватиме у Львові до 30 вересня. Протягом 10 днів відбуватимуться майстер-класи з виготовлення іграшок з пластику, тканини, прикрас та сувенірів. Навчатимуть виготовляти іграшки найкращі львівські та київські лялькарі.
Мар’яна Сич

Читайте також:

Фестиваль “Чисті джерела Бугу” відсвяткував свій 5-й ювілей (відео)

Залишити відповідь

Next Post

Золочів'янам співали фіналісти теле-проекту "Голос країни" (відео)

30 вересня 2012  року, у місті  Золочеві,  відбувся концерт-віче “Мова – пісня душі “. Участь  у концерті взяли фіналісти теле-проекту “Голос країни” – Олеся Киричук та Володимир Окілко, а також автор і виконавець українських пісень Остап Канака, які подарували золочів’янам багато  позитивних емоцій. Зі сцени лунали пісні виключно українською мовою, […]