У Львові провели першу в Україні посмертну трансплантацію підшлункової залози (відео)

Вночі у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів пересаджено підшлункову залозу, серце і дві нирки. Про це повідомив Головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук у Фейсбук.

“Підшлункову залозу в Україні посмертно ще НІКОЛИ не трансплантували, хоча багато хто про це мріяв. Це одна з найскладніших операцій з трансплантації!

Щасливим реципієнтом став 45-річний львів’янин, який з дитинства хворів на цукровий діабет, а останні кілька років, як ускладнення, ще й на ниркову недостатність.
Операція подарувала йому шанс вилікуватися від обох хвороб!
Щоб вона відбулася, з Німеччини до нас терміново приїхав мій друг Hryhoriy Lapshyn, який має досвід таких операцій, зі своїм інтерном. Вони проїхали 1 400 км, щоб допомогти нам зробити цей перший для України важливий крок. Оперували спільно з нашими спеціалістами.

Ще одну нирку отримала 30-річна жінка з Волині. До цього вона три роки була на гемодіалізі. Донорський орган запрацював просто на операційному столі – із нирочки пішла сеча.

Нове здорове серце отримав 45-річний чернівчанин. Три роки тому він мав запалення легень, інфекція вразила серце і воно не могло качати кров.

Фракція викиду – 11. Він був практично присмерті. Без операції пацієнт не прожив би і кількох тижнів. Але, за щасливим збігом обставин, після госпіталізації в Інститут серця МОЗ України, куди він приїхав обстежуватися для подальної трансплантації, для нього знайшовся донор. Пацієнт прибув до Львова з командою Борис Тодуров Официальная страница, яка пересаджувала серце спільно з нашими лікарями.

Донором для трьох людей став 38-річний житель Львівської області. Він потрапив до нас в лікарню із розривом аневризми судин головного мозку. Наші спеціалісти доклали усіх зусиль, щоб його врятувати, але, на жаль, це було неможливим. А після того, як йому констатували смерть мозку, рідні чоловіка – дружина і мама підписали згоду на донорство, аби органи їхньої близької людини, яка померла, продовжили жити в інших людях. Це дуже важке рішення, але ми, пацієнти і їхні рідні дуже за нього вдячні. Разом з тим ми співчуваємо їхній втраті.

Я вдячний усім, хто долучився до операцій, усім, завдяки кому вони стали можливі. А ще дякую представникам ЗМІ, які домомагають нам розповідати людям про те, що транстплантація – це шанс на життя, що вона має бути в Україні і що кожен із нас має хоча б задуматися над тим, щоб підтримати донорство.

Ніхто не зможе жити вічно, але, помираючи, зможе врятувати хоча б одне життя!”, – пише Олег Самчук.

Next Post

Поліцейські перевіряють дотримання перевізниками правил карантину

На Львівщині поліцейські перевіряють дотримання перевізниками правил карантину. Про це “Золочів.нет” повідомили у поліції Львівської області. “Від початку тижня співробітники секторів реагування патрульної поліції територіальних підрозділів поліції Львівщини проводили рейдові перевірки дотримання перевізниками правил пасажирських перевезень, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України №641. Зокрема, «…здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним […]