У Львові побито температурний рекорд

10 липня у місті Львові було перевищено багаторічний максимум температури повітря. Стовпчик термометра піднявся до 32,2° тепла, що перевершило попередній рекорд у 31,5° тепла, встановлений у 2002 році. Львівський регіональний центр з гідрометеорології повідомляє, що абсолютні максимуми температур по метеостанціях Львівщини за всю історію спостережень були зафіксовані у серпні.

Історичні максимуми температури на Львівщині:

  • Абсолютна максимальна температура для міста Львова – 37º тепла – була зафіксована в серпні 1921 року.
  • Метеостанція Дрогобич – 38,1 º тепла у серпні 1952 року.
  • Метеостанція Стрий – 36,7 º тепла у 1946 році.
  • Метеостанція Броди – 36,4 º тепла у 1952 році.
  • Метеостанція Мостиська – 36,1 º тепла у 2007 році.
  • Метеостанція Кам’янка-Бузька – 36,0 º тепла у 1952 році.
  • Метеостанція Яворів – 36,0 º тепла у 2000 році.
  • Метеостанція Рава-Руська – 35,9 º тепла у 2012 році.
  • Метеостанція Славсько – 34,0 º тепла у 2010 році.
  • Метеостанція Турка – 33,7 º тепла у 2010 році.

Особливості вимірювання температури на метеостанціях:

Вимірювання температури на метеостанціях здійснюється за чіткими вимогами, враховуючи вплив сонячної радіації, швидкість вітру, опади та предмет, до якого прикріплений прилад. Термометри встановлені у психрометричній будці, яка захищає їх від сонячної радіації та впливу атмосферних явищ. Вимірювання температури відбувається на висоті 2 метри від поверхні землі.

При вимірюванні максимальної температури забезпечується правильне положення ртутного (сухого) термометра, щоб уникнути хибних показів. Усі вимірювальні прилади розміщені на території метеостанцій, створюючи умови для точного вимірювання температури повітря.

Висновок:

Температурний рекорд, зафіксований у Львові 10 липня, підтверджує тенденцію до підвищення температури у регіоні. Високі показники температури є викликом для мешканців та потребують адаптаційних заходів для зменшення негативного впливу спеки на здоров’я людей та навколишнє середовище.

Важливі поради, як уникнути теплового удару чи перегрівання влітку.

Next Post

Андрій Опанасюк – підприємець та волонтер з успішною історією

Війна продемонструвала багато цікавих та незвичайних людей. Деякі з них були приховані раніше, але з приходом російської агресії вони стали медійними. Також сталося і з Андрієм Опанасюком, який є успішним підприємцем із Вінниці. Він активно будував дороги, реконструював Вінницький аеропорт, але після початку війни почав займатися волонтерською діяльністю та будувати […]