У Львові перепоховали 428 останків жертв політичних репресій

29 грудня 2020 року на Личаківському цвинтарі у Львові перепоховали 428 останків жертв політичних репресій – в’язнів Пересильної тюрми №25.

Протягом 2017-2018 років завдяки співпраці з меморіальним музеєм «Територія терору» фахівцями комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» було проведено ексгумацію останків. Про це “Золочів.нет” повідомили у Львівській обласні раді.

“Пересильна тюрма № 25 діяла у Львові з 1944 до 1955 року. Вона знаходилась за залізничним насипом, по лівій стороні теперішнього проспекту Чорновола. «Пересилка» була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР. Сюди звозили засуджених в’язнів з інших тюрем Західної України, де вони перебували від тижня до року в очікуванні на свій етап.
Загалом через Пересильну тюрму № 25 пройшло близько 263 тисячі в’язнів.
Дякую меморіальному музею «Територія терору» та нашому комунальному закладу обласної ради «Доля» за нелегку працю, за пам’ять, за шану до жертв радянських таборів”, – про це повідомила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Священики відслужили громадську панахиду, а керівництво області, міста, депутати, громадськість поклали квіти та запалили лампадки на місцях поховань жертв політичних репресій.

Довідково:
Пересильна тюрма № 25 була створена у місті Львові восени 1944 р. радянською окупаційною адміністрацією, що прийшла на зміну нацистській.
«Пересилка» була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР. В роки німецької окупації на цій ділянці міста знаходилось «львівське ґетто».
На території пересильної тюрми був розташований 21 барак, технічні приміщення адміністрації, шпиталь. Тюрма була огороджена цегляним і дерев’яним парканом заввишки 3 метри. По периметру були розміщені сторожові вежі, територію охороняли конвоїри з собаками.
Існування такої тюрми було зумовлене тогочасною потребою каральних органів. Основним призначенням пересильної тюрми був збір та відправка в’язнів «етапами» у виправно-трудові табори ГУЛАГу.

Next Post

Методи профілактики проти нового штаму коронавірусу

Новий штам коронавірусу має кілька відмінностей від того, що циркулював упродовж останніх місяців. Про це “Золочів.нет” повідомили у  Львівській ОДА. Новий вірус поширюється легше та швидше, але його негативний вплив на організм людини є не такий важкий як попередній. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського обласного лабораторного […]
карантин