У Львівській обласній раді відбулася наукова конференція, присвячена 70-річчю УПА

27 вересня у сесійній залі Львівської обласної ради в рамках відзначення 70-річчя створення Української повстанської армії розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Українська повстанська армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи».
У конференції беруть участь науковці з України, Франції, Чехії, Словаччини, Польщі та Литви, студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, освітяни.

На відкритті конференції виступили голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, начальник управління Львівської ОДА Ірина Романів, в.о.директора Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Микола Литвин, завідувач кафедрою новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка Олексій Сухий, голова Львівського крайового братства ОУН -УПА Олесь Гуменюк, голова Каунаської делегації, яка прибула до Львова на запрошення голови Львівської обласної ради для участі у міжнародній конференції, депутат міської ради Каунаса Гєдимінас Буднікас.
Учасників конференції привітав заслужений артист України Остап Стахів, який у складі тріо бандуристів виконав низку повстанських пісень.
Зараз розпочалися пленарні засідання, під час яких доповідають історики Львова, Києва, Парижа (Франції) та Пряшева (Словаччини).
Далі, упродовж 27 та 28 вересня, учасники конференції продовжать роботу у секціях „Український визвольний рух середини ХХ століття в суспільній та науковій думці” та „Боротьба ОУН і УПА крізь призму мікроісторії та біографістики”.
Завтра відбудеться екскурсія учасників конференції Музеєм національно-визвольної боротьби, що на вул. Лисенка у м.Львові.

Залишити відповідь

Next Post

Цьогоріч до ОВС України надійшло понад 5,5 тисяч заяв про зникнення неповнолітніх

Цьогоріч станом на 3 вересня 2012 року до органів внутрішніх справ України надійшло 5568 заяв та повідомлень про зникнення дітей. Майже кожне десяте звернення (всього – 576) щодо зникнення дитини стосується вихованців інтернатних закладів, кожен п’ятий випадок – це повторна втеча дитини. Варто відзначити, що співробітники управління кримінальної міліції у […]