У ліцензіях мовників скасують графу про мови

Відповідно до закону “Про засади державної мовної політики” Національна рада з питань телебачення та радіомовлення скасує у бланку ліцензій графу “мови”. Про це повідомив Голова Нацради Володимир Манжосов.

Пан Манжосов повідомив, що Нацрада виконуватиме цей закон і у тримісячний термін має намір привести ліцензійну діяльність телекомпаній у відповідність до його вимог. Повідомляє  Gazeta.ua.

“Ми зараз вивчаємо те, що маємо зробити з цього приводу і якими будуть наші дії. Чи буде це рішення Національної ради, чи просто наказ голови. Але , як ми розуміємо, відповідно до цього закону буде скасовано у бланку ліцензії графа про мови. Крім того, ця норма буде скасована у заявних документах”, – сказав він.

Також регулятор має намір запропонувати телекомпаніям переоформити ліцензію у тримісячний термін. “Ми повідомимо всі телекомпанії про те, що така норма є. І упродовж трьох місяців це буде зроблено безкоштовно. Далі, якщо ми правильно розуміємо закон, переоформлення буде проходити за звичайною формою і компанії будуть сплачувати нарахування”, – зазначив Володимир Манжосов. Окрім цього він додав, що телекомпанії з цього приводу до Нацради ще не звертались.

Нагадаємо, керівний партнер юридичної компанії Jurimex Юрій Крайняк наголошував на тому, що закон про мови передбачає тотальне переоформлення ліцензій на мовлення на підставах, не передбачених Законом про телерадіомовлення.

На думку пана Крайняка, зникнення української мови з українського теле- та радіоефіру “скоріш за все стане питанням часу”: “В комплексі з іншими встановленими Законом правилами, українська мова може повторити долю білоруської, якої більшість населення Білорусі не знає”.

Джерело: Gazeta.ua

Залишити відповідь

Next Post

"Хабар" - це звичайна звістка

Слово “хабар” – арабського походження й означає “звістка”, “новина”. У множині – відомості. Запозичене багатьма мовами народів ісламського світу, зокрема тюркськими. В українську слово “хабар” потрапило через турецьку: у ній є і haber, і дієслово habara – дізнаватися. У значенні “підкуп” розвинулося як похідне від “плата за повідомлення”. У Казахстані […]