За процесуального керівництва прокуратури Львівської області, слідчими та оперативниками Поліція Львівської області у четвер, 14 травня, викрито організовану групу, яка «спеціалізувалась» на квартирних аферах. Про це інформує Пресслужба Прокуратури Львівської області.
“За версією слідства, до злочину причетні 5 жителів Львівщини, які об’єднали зусилля, щоб привласнювати нерухомість власників, які тимчасово перебувають за кордоном.
Встановлено, що чоловіки підробляли паспорти реальних власників та виготовляли дублікати правовстановлюючих документів на квартири.
Згодом, отримавши нерухомість у власність, продавали її.
За час «роботи» імовірних зловмисників (2016-2020 роки), їм вдалось заволодіти 7 квартирами у Галицькому, Франківському, Шевченківському та Личаківському районах м.Львова.
Крім цього, фігуранти нажились і грошима тих людей, які купили квартири. Загальна сума склала майже 5 млн грн.
Такі дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3,4 ст.190 (шахрайство) та ч.3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.
Наразі їх затримано у порядку ст.208 КПК України.
Прокурори готують підозри та клопотання до суду для обрання запобіжних заходів.
За вчинене можливим шахраям загрожує до 12 років ув’язнення та конфіскація майна”, – йдеться у повідомленні пресслужби Прокуратури Львівської області.
Оперативники Нацполіції затримали учасників організованого злочинного угруповання, причетних до незаконних оборудок із квартирами. Про це повідомляє Національна поліція України:
Протягом двох років учасники організованого злочинного угруповання, до складу якого входило восьмеро осіб (мешканці Львова та Києва віком від 32-х до 60-ти років), шахрайським способом заволоділи квартирами львів’ян, які в подальшому продали, «заробивши» у такий спосіб більше 7 мільйонів гривень.
За словами начальника Департаменту карного розшуку Національної поліції України Вадима Дзюбинського, організаторами шахрайської схеми були двоє рідних братів, мешканці Львова. Вони підбирали малозабезпечених осіб або осіб без постійного місця проживання – саме ці люди ставали новими «власниками» помешкань, якими зрештою заволодівали шахраї:
«Зловмисники виготовляли фальшиві документи власників квартир, котрі протягом тривалого часу не проживали у своїх помешканнях, після чого підробляли правовстановлюючі документи на їх нерухоме майно і через підставних осіб реалізовували ці квартири. Правоохоронці викрили та задокументували сім фактів таких оборудок з нерухомістю у Львові. Окрім того, під час обшуків виявлено документи, які свідчать про те, у такий же спосіб вони готувалися продати ще три квартири».