У храм села Вороняки привезли Чудотворну ікону Зарваницької Матері Божої (відео)

10 грудня до церкви Святих Жінок Мироносиць села Вороняки привезли Чудотворну ікону Зарваницької Матері Божої.

Як розповів у коментарі “Золочів.нет” о. Михайло Смолінський, ікона присутня у храмі з нагоди приготування українських родин до Різдва Христового. Біля ікони відбуваються моління.

Богослужіння відбуватимуться впродовж тижня. Зранку о 8:30 Свята Літургія, а також і молитва до Чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої. Ввечері, о 17:30 служитимуть дев’ятницю до Чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої, о 18:00 у храмі відбудеться Свята Літургія в наміренні.

Ікона Божої Матері Зарваницької — святиня Зарваниці, датується серединою XVII ст. За легендою, існував ще образ XIII ст. Ікона відома в Україні та за її межами. За переказами, після спустошення татарськими ордами Києва один монах, рятуючись втечею від нападників, потрапив у незнані місця над річкою Стрипа. Знеможений до краю, у молитві просив Богородицю, щоб взяла його під свою опіку. Умиротворений молитвою, заснув. У сні йому з’явилися Пречиста Діва Марія і два янголи з білими ліліями в руках. Чернець упав перед Богородицею на коліна, а вона, посміхнувшись, доторкнулася до нього омофором. Монах прокинувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою місцевості, побачив над джерелом ікону Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках, котра світилася. Чернець залишився там. Згодом збудував капличку, куди помістив ікону; опісля тут звели церкву з монастирем. Село, що виникло біля цього святого місця, назвали Зарваницею. За переказами, ікона не раз зупиняла ворожі напади, а вода з джерела зцілювала калік і хворих.

Next Post

У Глинянах відбулися громадські слухання щодо можливості розташування об'єкту по збиранню, зберіганню та утилізації небезпечних відходів (відео)

10 грудня у місті Глиняни, що у Львівському районі, відбулися громадські слухання щодо можливості розташування об’єкту по збиранню, зберіганню та утилізації небезпечних відходів ІІ-ІV класу небезпеки. Як проходили слухання та думку голови Глинянської громади Володимира Чорнописа дивіться у відео. Поділіться цим у соцмережах:
Глиняни