У Грузії обрали нового президента (відео)

gruzijaУ Грузії обрали нового президента. За попередніми даними ЦВК, яка опрацювала вже 99 відсотків протоколі, найбільше голосів, майже дві третини, отримав кандидат від правлячої коаліції. «Грузинська мрія» Георгій Маргвелашвілі. У профільному комітеті парламенту вже оголосили, його інавгурація відбудеться за три тижні. Про те, як грузини відреагували на таку звістку у наступному сюжеті.

Грузинська мрія перемогла. Лідер виборів – Георгій Маргвелашвілі. Такими заголовками рясніє вранішня преса у Тбілісі. Остаточні результати волевиявлення ще не оголосили, але і попередні дані – цілком промовисті: другий тур президентських виборів – не знадобиться. Кандидат від правлячої коаліції здобув переконливу перемогу. Його підтримали майже дві третини грузинів. Вони результатами виборів – переважно задоволені.

Житель Грузії: «На мою думку, вибори були чесними і демократичними. А це – особливо важливо для іміджу нашої країни на міжнародній арені».

Жителька Грузії: «Я проголосувала за подальший розвиток нашої держави. Гадаю, вибори відбулися так, як належить».

Явка була не надто високою. На дільниці прийшли усього близько сорока відсотків виборців. Чимало людей – зневірені у владі і не сподіваються, що хоч хтось з двадцяти трьох претендентів на головну посаду держави – спроможний виконати усі передвиборні обіцянки. Втім, порогу явки у Грузії немає.

Грузин: «Усі ці кандидати просто боролися за високу посаду та зручне крісло. Дуже сумніваюся, що хтось з них дійсно планував після перемоги перейматися долею простих людей. Я не очікую змін на краще і розраховую лише на себе та свою пенсію».

У ЦВК переконані – значних порушень під час волевиявлення не було. Тож і інавгурація нового чільника держави – не за горами.

Тамара Жванія, речник ЦВК Грузії: «Громадяни на виборчих дільницях – висловили свою волю і проголосували за кандидатів, яких вважали найкращими. Дуже важливо, що волевиявлення відбувалося мирно, без інцидентів і суттєвих порушень».

Колишній спікер парламенту Ніно Бурджанадзе – такого оптимізму не поділяє. Вона, за підрахунками ЦВК, посіла третє місце – після представника політсили Саакашвілі  – Давида Бакрадзе. Ніно здобула близько 10 відсотків голосів. І вже заявила: волевиявлення відбувалося з численними порушеннями. Тож її партія, «Демократичний рух Єдина Грузія» – буде оскаржувати результати.

Джерело: «5 канал»

Залишити відповідь

Next Post

Поетапні кроки в підвищенні рівня соціальних стандартів ветеранів Великої Вітчизняної війни

            Питання покращення пенсійного забезпечення всіх категорій пенсіонерів, зокрема, ветеранів війни, залишається пріоритетним завданням для нашої держави.             Соціальний захист ветеранів війни залежить від рівня їхнього пенсійного забезпечення.             На сьогоднішній день на обліку одержувачами пенсій в управлінні Пенсійного фонду України в Золочівському районі є: –         117 інвалідів Великої Вітчизняної […]