У Буському районі мало не згоріло сільське кладовище…

Пекельний тиждень для районних пожежників триває… У Кізлові мало не згоріло сільське кладовище… а в Красному сміттєзвалище. Про це повідомляє Буське радіо.
15 вересня до диспетчера Державної пожежно-рятувальної частини міста Буська надійшло повідомлення від небайдужого жителя про те, що у селі Кізлів Буського району неподалік місцевого кладовища горить суха трава і є висока вірогідність перекидання вогню на територію кладовища.
Оскільки саме в цей час усі наявні спецавтомобілі були на викликах: одна одиниця техніки з особовим складом вже тиждень допомагає загасити масштабне загорання торфу на території Золочівського району, одна пожежна машина виїхала на ліквідацію загоряння торфу у с.Хватові; ще одна одиниця техніки з рятувальниками гасили пожежу на несанкціонованому смітнику у селищі Красне. Надзвичайники прийняли рішення направити у Кізлів резервний караул із Олеська та запросили на підмогу пожеників із Глинян. Також повідомили керівництво місцевої сільради та попросили до приїзду пожежних підрозділів залучити громаду для стримання поширення вогнища. Першими на місце події прибули Глинянські рятувальники, місцевий фермер Роман Мацюк, ще до їх приїзду підігнав бочку з водою до місця пожежі, але самостійно вгамувати пожежу не зміг. Зазначимо, що полум’я сягало 10-15 метрів заввишки, оскільки навколо кладовища не була обкошена трава (сухі бур’яни метрової висоти горіли як сірники). Гасіння ускладнювалося і тим, що у цих же хащах лежали повалені багаторічні сухі дерева та гілля… Через годину пожежу було ліквідовано, також рятувальникам вдалося запобігти поширенню вогню на територію кладовища.
Варто зазначити і те, що окрім вище згаданого фермера жоден житель села на допомогу рятувальникам не прийшов. Чому громада так байдуже відреагувала на прохання пожежників невідомо.
Допомога іншого підрозділу, що вирушив із Олеська не знадобилася, але Олеські рятувальники не залишились без роботи. За 800 метрів від зазначеного місця, у тому ж Кізлові, зафіксували загорання очерету на висохлому ставку, яке могло спричинити більш масштабну пожежу, тому Олеський підрозділ локалізував та ліквідував це загорання. На жаль, палія-винуватця знайти не вдалося.
Районні рятувальники вкотре наголошують, що через людську недбалість та безвідповідальність затрачаються значні кошти та інші ресурси. Тоді, коли рятувальники змушені гасити підпали сухої трави, житловий сектор залишається “відкритим”… і це несе серйозну небезпеку.
Джерело: Буське радіо.

Залишити відповідь