У Батурині відбудеться відкриття дерев’яної каплиці Св. Миколая

21 травня 2011 року в Батурині   відбудеться відкриття дерев’яної каплиці Св. Миколая, створеної за проектом Миколи Гайди майстрами ЗАТ «Львівреставрація» під керівництвом Миколи Якимовича. З Львівщини, за підтримки голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка, до Батурина приїде делегація представників творчої інтелігенції.

Саме у місці, де 150 років тому у травні відспівували Тараса Шевченка під час перепоховання Кобзаря із Санкт-Петербурга до Канева на Чернечу Гору, стоятиме каплиця.

Заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп намалював для каплиці ікону-картину «Відспівування Тараса Шевченка». Володимир Іванишин вирізьбив для каплички фігуру Святого Миколая, а Левко Скоп і його сини намалювали ікони святих – Тарасія, Георгія та Катерини. Перед передачею Батурину усі ці твори мистецтва були освячені у Львові священиками різних конфесій.

Каплицю збудовано з ініціативи мецената Володимира Пащака та його сина Ярослава. Всі ікони, скульптури митці створили за власної ініціативи та власним коштом.

За матеріалами: loda.gov.ua

Next Post

Скварявська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Скварявська загальноосвітня школа бере свій початок з  з 1937 року. Саме в цьому році розпочалося будівництво школи, яке закінчили у  сорокових роках. Школа збудована на кошти громади села. Спочатку школа була семирічною. У 1947 році Скварявська школа мала свій перший випуск з атестатом зрілості. Тоді із 20-ти випускників – 11 […]