Цукіні в кетчуп на зиму – простий рецепт смачної страви

Універсальність кабачків або цукіні давно є приводом для підготовки великої кількості варіантів їх приготування. Адже вони піддаються тушкуванню, смаженню, фаршируванню, а іноді можуть використовуватися у сирому вигляді. Літній смак не так просто зберегти, адже іноді хочеться і взимку скуштувати кілька варіантів кабачків. Тому їх треба законсервувати.

Непоганим варіантом для консервації може стати кетчуп Чилі. З його допомогою буде створено унікальний смак та неперевершений аромат. Щоб підготувати цукіні в кетчупі, необхідна вода, оцет, цукор, сіль, сам кетчуп, гвоздика, та два види перцю – чорний та запашний. Цей невеликий набір інгредієнтів є практично у кожного на кухні.

Як маринувати кабачки?

Алгоритм дій із приготування цукіні на зиму виглядає так:

  1. Підготовка кабачків. Довжина овочів має бути близько 20 см, а товщина – від 5 до 8 см. За наявності маленьких кабачків їх можна маринувати цілими. І тут довжина до 15 см при товщині до 2 см;
  2. Нарізка. Після ретельного миття кабачків їх необхідно нарізати кільцями завтовшки близько 1 см;
  3. Приготування маринаду. У каструлю необхідно налити води та поставити на плиту. Після того як вода закипіли до неї потрібно додати цукор, оцет, сіль і кетчуп Чилі. Маринад повторно повинен закипіти, слід зменшити газ і потім варити його ще 5 хвилин;
  4. Підготовка банок. У кожну банку на дно необхідно помістити запашний чорний перець та гвоздику. Поверх спецій викладаються кабачки;
  5. Заливка банок. Підготовлені банки з кабачками потрібно залити маринадом аж до верху. Після цього має пройти стерилізація. У каструлю з окропом на дно потрібно встановити рушник, на який розміщуються банки. Стерилізації протягом 10 хвилин достатньо.

Банки необхідно перевернути на кришку та накрити ковдрою. У такому вигляді вони залишаються доки не охолонуть, після чого їх потрібно помістити до підвалу чи льоху до зими. Важливо виключити на них вплив прямих сонячних променів. Завдяки цьому зберігається ідеальний смак кабачка, який насичений додатково кетчупом.

Секрети та особливості приготування

За підсумками мариновані кабачки є чудовою закускою у зимовий період. Їх можна використовувати як самостійно, так і зробити додаток для гарніру. З них можна зробити салат, додаючи огірки, помідори та інші інгредієнти.

Важливо зробити кабачки правильно, щоб вони вийшли хрусткими та максимально насиченими кетчупом. Особливу увагу слід звернути на вибір кабачків, бо вони мають бути твердими. Надмірно великі кабачки не потрібно використовувати, адже їх буде складно промаринувати.

Next Post

Вітання для Іванни Гнатківської

Колектив “Біла Акація” вітає з ювілеєм Іванну Гнатківську. Дозволь тебе сьогодні привітати,Бо день такий буває раз на рік,Здоров’я, щастя щиро побажати,На все життя, на довгий-довгий вік!До сотні літ дожить без горя і журби,Від гір, від сонця, від калиниВсіх благ земних – з роси й водиБажаємо тобі всі ми! Поділіться цим […]