Церква Преображення Господнього в селі Ясенівці

Будівництво Свято-Преображенського храму розпочалось у 1897році з ініціативи православного священика о. Миколи Малого і тривало 14 років.Активну участь у будівництві храму приймав Симен Михайлович Михайлів 1860р.н. житиль с.Ясенівців. Церкву будували за добровільні пожертви парафіян села, за проектом Львівського архітектора В.П.Нагірного. В церкві встановлено чотирияросний іконостас роботи Петра Луцького. У 1911 році у церкві був здійснений чин освячення. А ким саме, історія цього нам не повідомляє. Із розповідей старожилів села Ясенівці, є відомо, що освячення храму відбулося ще за життя о. Миколи Малого 1870р.н. З 1945 року по 1989 рік церква була закрита радяньською безбожною владою. Усі 44-ри роки,як закрили церкву ясенівські мешканці доглядали за своєю християнською святинею. Перше богослужіння у відкритій церкві відбулось за призначеного настоятеля о. Ігора Проця, у травні цього року. З 1989р. церква стоїть на реєстрації УАПЦ. У 1991р. у селі Ясенівці було проведено референдум на якому 92% жителів села віднесли себе (позиціонували) до православного віросповідання, а 8% до уніатського. У 2001 році настоятелем Свято-Преображенської церкви призначено Високопреосвященнішим Андрієм,(Гораком) митрополитом Львівським і Сокальським, о. Степана Проця 1982р.н.
У 1992р. православна громада на чолі з о. Ігорем Процем 1958р.н. здійснила церковний розпис храму. У травні 1993р. уніати села подали у Золочівський районний суд позов, щоб їм віддали у користування Свято-Преображенський храм. Суд ухвалив: передати у користування храм православній громаді села,оскільки було враховано судом,що їх є більшість у Ясенівцях. У 1995р. громада за власні кошти поклала нову підлогу у церкві. У 1997р. за проектом Золочівського архітектора Петра Петровича Кобельки здійснено будівництво нових сходів до церкви. З 2000—2001 роки було здійснено ремонт фасаду стін церкви, а також проведено перекриття покрівлі церкви оцинкованою бляхою.Вартість провединих ремонтних робіт становила 85000.00тис.грн.У 2006р. проведено безкоштовну газифікацію церкви, це здійснено завдяки Промислу Божому, а також завдяки підтримці п. Шептицького З. С., директора газової служби Золочівського району,Львівської обл.. Не останню роль у цьому відіграли отці Ігор і Степан Проці. 2009р. отці Ігор і Степан Проці здійснили з громадою реконструкцію церковного купола, який знаходився у аварійному стані з 1992р. Було здійснено зміну форми купола на ломану форму. Для покрівлі купола було використано покрівельний матеріал нітрит тітану. На купол церкви встановлено новий трьохрамений православний хрест із застосуванням натяжних ланцюгів. Під час встановлення нового купола (бані) було використано 230 листів бляхи-булат. Вартість ремонтних робіт за кошторисом обійшлася громаді у 166000.00грн.

Церква Преображення Господнього — храм у Ясенівцях Золочівського району на Львівщині, пам’ятка архітектури місцевого значення. У 18 столітті, у 1701 році храм разом зі своїми парафіянами насильницьки переведений в унію. Теперішню, цегляну церкву розпочали будувати у селі Ясенівці у 1897 році за ініціативи православного настоятеля громади о. Миколи Малого. (Вікіпедія)

Залишити відповідь

Next Post

Заходи із вшанування пам'яті Маркіяна Шашкевича

Сьогодні, 7 червня 2011 року, в 168 роковини з дня смерті Маркіяна Шашкевича на його могилі на Личаківському цвинтарі у Львові, відбулися заходи із вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича.  Із Золочева у заході взяла участь делегація у склад якої увійшли голова районного товариства “Просвіта” Олександра Юськевич, голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, заступник голови […]