ТРИВАЄ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

zbroja
У Львівській області розпочався місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, спецзасобів та вибухових матеріалів і триватиме до кінця жовтня.
З метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, профілактики злочинів з їх використанням на території Золочівського району проводяться заходи щодо добровільної здачі населенням нелегальної зброї у встановленому законом порядку. Місячник добровільної здачі зброї триватиме з 1 жовтня по 31 жовтня.
Нагадуємо, що відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами», карається позбавленням волі від 2 до 5 років
Щодо гладкоствольної мисливської зброї – передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.190 (придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ) КУпАП, а саме – накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.
У випадку виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін.) відповідно до ч.2 ст.263 КК України, порушникам загрожує покарання – штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Мисливські гладкоствольні рушниці та газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ і якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину, відповідно до ч.3 ст.263 КК України можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись  нею.
Усі громадяни, які у період місячника добровільної здачі зброї добровільно здадуть у поліцію будь-яку вогнепальну зброю, бойові припаси або вибухові речовини, що зберігались у них без відповідних документів-дозволів, звільняються від кримінальної відповідальності.
Інспектор Золочівського ВП
ГУНП у Львівській області
капітан поліції Магулка Н.

Залишити відповідь

Next Post

У вишиванці та уквітчана квітами: у столиці попрощались з Оксаною Батько-Нищук

У вишиванці та уквітчана квітами: у столиці попрощались з Оксаною Батько-Нищук. Дружина міністра культури померла уві сні 7 жовтня. Висловити співчуття Євгену Нищуку прийшли багато акторів і чи не весь склад Кабміну на чолі з прем’єр-міністром. Поховали акторку на Байковому цвинтарі, неподалік могили її наставника Богдана Ступки. Кажуть, саме вечір […]