Кузня в Україні має багату історію та безліч цікавих фактів, про які ми зараз розповімо. Звісно, перше, що варто зазначити, це те, що раніше кузня була не тільки місцем, де виготовляються інструменти та зброя, але й об’єктом обрядів та вірувань. Ковалі були справжніми магами, що мали особливі знання та силу, яка вміє зцілювати та оберігати.
Саме тому ковалі часто виготовляли різні “обереги” із металу, які можна було вішати на дверях (згадайте підкови) або ж брати із собою у дорогу, щоб отримувати додатковий захист. Якщо вам хочеться також замовити собі кований виріб, пропонуємо звернутися до кузні Львів https://kuznya-lviv.com.ua/, де працюють справжні майстри своєї справи. Ну а тепер перейдімо до наших фактів.
#1 Кузня – культурний центр села
У селах кузня була не просто місцем, де виготовляють вироби, але й осередком обговорення важливих новин та навіть центром засудження злочинців. Також коваль часто був радником у різних ситуаціях.
#2 Свята та вірування
Відповідно до українських вірувань, процес кування заліза – символ боротьби зі злом. Наприклад, навіть свято Юрія призначалося саме ковалям, як покровителям врожаю. Адже самі ці майстри мали змогу провести спеціальні обряди, щоб захистити врожай від злих духів. Цього дня було багато замовлень для худоби на нові підкови.
#3 Фестивалі ковальства в Україні
Щороку (принаймні до повномасштабного вторгнення) в Україні проводилися фестивалі ковальського мистецтва. Наприклад, особливої уваги заслуговує “Свято ковалів”, яке часто проводили в Івано-Франківську, куди приїздили відомі майстри з різних куточків світу, щоб створити унікальні вироби на очах у живої публіки.
#4 Унікальні символи та техніки у кованих виробах
Українські ковалі часто використовують традиційні техніки, що популярні вже багато років у цьому ремеслі. Зокрема, це:
- кабрування;
- інкрустація;
- зернь.
Також ковані вироби активно прикрашаються візерунками, що мають сакральне значення. Для прикладу, сонце, зірки та хвилясті лінії стають символом зв’язку із природою та захисту.
#5 Ковані вироби у музеях
Багато українських музеїв презентують унікальні ковані вироби різних часів. Деяким експонатам понад сотні років. Наприклад, побачити таку красу ви можете у Львівському музеї художнього промислу та етнографії. До того ж сучасні майстри кузень стараються відновити старовинні методи кування, поєднуючи їх із сучасними технологіями.