Запит на роботу в ІТ зростає щодня. Тисяча наймачів з усього світу пропонують вакансії тестувальникам, розробникам, проектним менеджерам. Можливість працевлаштування у фахівців не тільки з багаторічним досвідом роботи та великим портфоліо. Сьогодні все простіше отримати вакансію та пропозицію стажувань випускникам курсів, кандидатам із мінімальною кваліфікацією.
Основний етап розвитку в IT – пошук вакансії. Більшість претендентів віддають перевагу роботі за кордоном. Конкретна заробітна плата, гарантовані умови праці та кар’єрні можливості – основні переваги працевлаштування за кордоном. Також більшість вакансій пропонують віддалене оформлення без переїзду в чужу країну.
На яких порталах найкраще шукати роботу в ІТ?
1. DOU – популярне середовище для розробників, тестувальників ПЗ, проектних менеджерів і не тільки. Окрім вакансій на порталі публікуються актуальні аналітичні статті, рекомендації щодо працевлаштування та результати статистичних досліджень. Користувачі можуть перевірити на сайті середню зарплату за бажаним напрямком, регіоном та скоригувати свої навички відповідно до наданої інформації від фахівців. Розділ “перша робота” дасть можливість працевлаштування для нових спеціалістів без досвіду та кваліфікації.
2. LinkedIn – одна з найбільших мереж отримання професійних контактів. Здобувачі мають можливість публікувати резюме (CV), ділитися досвідом, здобутками, заводити нові знайомства. Розділ із вакансіями дозволить зручно шукати пропозиції роботи від світових компаній. Присутній фільтр по регіону, спеціалізації, формату працевлаштування. Перевага – можливість контактувати з HR-ами через особисті повідомлення на порталі (без голосових дзвінків та переходу до листового листування).
3. Layboard.com – зручний сервіс пошуку роботи за кордоном. Здобувач може вибирати бажаний регіон працевлаштування, напрями, графік та очікувану заробітну плату. Також, можна опублікувати своє резюме і очікувати зворотного зв’язку від потенційного роботодавця.
4. GRC – аналог HeadHunter, велика компанія з онлайн рекрутингу. Портал дозволяє скласти деталізований CV для потенційних наймачів. Можливо прочитати опис та сферу діяльності компанії, переглянути актуальні вакансії на даний момент. Інтерфейс простий та зручний у використанні.
5. Work.ua – сервіс пошуку роботи в Україні та за кордоном. Здобувачі мають можливість шукати вакансії самостійно або опублікувати власне резюме та чекати зворотного зв’язку від роботодавців. На порталі публікуються корисні статті та рекомендації щодо працевлаштування. Мобільний додаток також дозволить зручно шукати роботу без прив’язки до десктопної версії сайту.
6. Djinni – платформа анонімного та публічного пошуку роботи для фахівців у сфері ІТ. Перевага – можливість приховувати особисті дані на етапі вибору вакансій без страху втратить поточну позицію або потрапити в спам розсилки. Для претендентів на роботу портал абсолютно безкоштовний. Роботодавці платять комісію лише за успішного найму співробітника.
7. Toptal – англомовний ресурс для бажаючих знайти віддалену роботу. Ресурс позиціонує себе як майданчик для фрілансерів без прив’язки до офісу. Кандидати проходять перевірку під час публікації свого CV, може даватися тестове завдання. Відбір необхідний виявлення кращих фахівців своєї сфери і, відповідно, підбору найпрестижніших вакансій.
8. Freelance.ua – ще один популярний ресурс серед фрілансерів. На порталі публікуються актуальні пропозиції роботи, проекти для фахівців із різним досвідом та навичками. Зазвичай, завдання є одноразовими до виконання. Користувачі без підписки можуть відповідати на публікації лише один раз на добу без обмежень на перегляд інших оголошень.
9. Relocate.me – сайт для бажаючих знайти дистанційну роботу або перспективу на переїзд за кордон. Більшість публікованих оголошень у Європі (переважно – у Німеччині), Америці, Азії і не тільки. Також, на сайті публікуються актуальні поради щодо релокації як для досвідчених фахівців, так і новачків.
10. Hired – зарубіжний портал для пошуку роботи в Канаді та США. Після реєстрації необхідно пройти верифікацію профілю. Пройшовши етап заповнення анкети можна приступати до вибору вакансій. Єдиний мінус – висока конкуренція. На одну пропозицію, що публікується, можуть претендувати кілька претендентів. Найкраще деталізувати свій профайл та вказувати явні переваги для потенційного роботодавця при призначенні співбесіди.