Термін позовної давності минув: як відобразити безнадійну заборгованість?

ДФС України листом від 20.04.2017 р. № 8387/6/99-99-15-02-02-15 надано роз’яснення
щодо віднесення заборгованості до категорії «безнадійна». Зокрема, заборгованість за відвантажений та неоплачений товар, за якою минув термін позовної давності, належатиме до безнадійної, якщо відповідні заходи з її стягнення не призвели до позитивних наслідків.
Заходами зі стягнення заборгованості можуть бути, зокрема, надання претензій боржнику, звернення до суду, подання заяви на банкрутство боржника.
При цьому, з метою оподаткування відображення в обліку продавця та покупця заборгованості, що виникла у зв’язку із затримкою в оплаті товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо заходи щодо стягнення таких боргів розпочато відповідно до п.  159.1 ст. 159 Податкового кодексу в редакції, чинній до 01.01.2015 р., здійснюється до повного погашення чи визнання такої заборгованості безнадійною у порядку, визначеному п. 17 підрозділу 4 розділу XX Кодексу.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві вшанували 156-річницю від часу перепоховання Тараса Шевченка

22 травня 2017 року біля пам’ятника Т. Г. Шевченку м. Золочева відбулися заходи по вшануванню 156-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі. Священики відслужили панахиду. Літературно-музичну композицію підготувати учні Золочівської ЗОШ №3 І-ІІІ ст. До підніжжя пам’ятника поклали квіти. Поділіться цим у соцмережах: