Тарас Батенко звернувся до Порошенка змінити керівництво НКРЕКП через непрофесійну роботу

batenkoНародний депутат Тарас Батенко направив депутатське звернення до Президента України Петра Порошенка щодо зміни керівного складу НКПЕКП через непрофесійну роботу, внаслідок якої відбулося економічно необґрунтоване, значне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, що призведе до остаточного зубожіння населення, кризи неплатежів та вірогідного соціального вибуху. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ
Шановний Петре Олексійовичу!
Розуміючи, в якому важкому, критичному стані наразі перебуває економіка нашої держави, все ж вважаю за необхідне звернутися до Вас з найбільш болючою для громадян проблемою. Це питання підняття тарифів на оплату житлово-комунальних послуг.
Посилаючись на вимоги МВФ та декларуючи гучні лозунги щодо проведення реформ, Уряд йде на таке значне підвищення тарифів, при цьому не індексуючи ні на копійку заробітні плати та пенсії. При сьогоднішніх темпах інфляції та заморожених зарплатах і пенсіях виникає цілком слушне питання – де населення візьме кошти на сплату комунальних послуг?
Варто наголосити, що на сьогоднішній день повноваження щодо встановлення тарифів на комунальні послуги (тарифи на теплову енергію, транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії, а також тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, ціна (тарифи) на електричну енергію, тарифи на її передачу та постачання) покладені на Національну комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Наразі, в.о. голова та члени НКРЕКП не можуть дати чітких роз’яснень щодо прозорості формування цін на комунальні послуги. На офіційному сайті Комісії є можливість побачити самі тільки цифри, які абсолютно нічим не підкріплені.
Як Вам відомо, на виконання доручень Голови Верховної Ради України В.Б.Гройсмана від 07.04.2015 р. та 10.04.2015 р. створено Робочу групу з розгляду питання щодо обґрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги у складі народних депутатів України – членів головного Комітету та комітетів з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, представників парламентських фракцій. Організаційне засідання Робочої групи відбулося 20.04.2015 року та проведено робочі засідання 30 квітня та 7 травня ц.р.
Згідно висновку робочої групи, встановлення цін/тарифів на природний газ та пов’язані з його споживанням комунальні послуги відбулося без належного обґрунтування. Невідкладно мають бути проведені додаткові розрахунки тарифів, а роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 583 від 03.03.2015 року, потребують негайного перегляду.
Оскільки, згідно п. 9 «Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Голова та члени НКРЕКП призначаються на посади та звільняються з посад Президентом України шляхом видання відповідного указу, звертаюся до Вас з пропозицією невідкладно провести відповідні кадрові зміни в керівництві НКРЕКП. Є очевидним той факт, що в разі, якщо ситуація з вкрай некомпетентним керівником НКРЕКП не буде вирішена найближчим часом, не будуть переглянуті тарифи та не буде прозорості та публічності їх ціноутворення, ми матимемо в державі нові соціальні потрясіння та навіть третій Майдан.
Враховуючи вищезазначене, керуючись статтею 16 Закону України “Про статус народного депутата України”, прошу Вас повідомити мене про результат розгляду даного звернення і прийняті згідно нього рішення.

З повагою,
прес-служба народного депутата України
БАТЕНКА ТАРАСА ІВАНОВИЧА

Залишити відповідь

Next Post

Вдруге не відбулась сесія міської ради

На 4 червня 2015 року вдруге було заплановано засідання LVІ (56) сесії Золочівської міської ради VI демократичного скликання. Причина зриву засідання – відсутність кворуму. На сесію прибуло 18 з 36 депутатів. Для проведення сесії бракнуло лише 1 депутата. Після наради голів фракцій прийнято рішення про перенесення засідання сесії на вівторок […]