Тарас Батенко: Законопроект щодо особливого статусу Донбасу був подарунком української влади до ювілею Путіна

Верховна Рада ухвалила законопроект № 7164 «Про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей» як подарунок до 65-річного ювілею президента Російської Федерації Володимира Путіна. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив голова політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко, інформують у прес-службі УКРОП.

«Цей закон насправді ухвалили до 65-річного ювілею Путіна, який він святкував 7 жовтня. Це нонсенс. Звичайно, що він важливий для Путіна, тому що ніхто не є таким апологетом Мінських угод, як президент РФ сьогодні», – підкреслив Тарас Батенко.

Нардеп відзначив дивний збіг обставин, за яким Верховна Рада продовжила особливий статус окупованих територій напередодні переговорів помічника російського президента Владислава Суркова зі спецпредставником Державного департаменту США Куртом Волкером. Також Батенко підкреслив, що УКРОП був категорично проти прийняття цього законопроекту.

За словами представника УКРОПу, незважаючи на запевнення влади й абсурдність ситуації, Закон «Про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей» не скасовує норму щодо проведення виборів на окупованих територіях, передбачену законом, ухваленим у 2014 році.

Разом із цим Тарас Батенко наголосив на необхідності внесення змін до законопроекту № 7163 «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» під час підготовки до другого читання. Депутати передусім мають зрозуміти, за що насправді проголосували під диктовку й запевнення Секретаря РНБО Олександра Турчинова та Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

За словами укропівця, посилання на ухвалену за ініціативи РФ Резолюцію Генеральної асамблеї ООН фактично легалізує Мінські домовленості.

Крім того, із законопроекту мають бути виключені положення, які скасовують заборону на товарообмін з окупованими територіями, адже у президентській редакції документ дозволяв торгівлю на крові під виглядом пересування товарів і людей за визначенням військових та СБУ.
Депутати мають визначитися, чи готові вони передати компетенцію визначення меж окупованих територій від парламенту оборонному відомству.
Також документ слід доповнити нормами щодо забезпечення соціальних гарантій для громадян України, які проживають в анексованому Криму так само, як це передбачено для мешканців окупованих територій Донбасу.

«Поки ми не унормуємо всі ці питання, представники УКРОПу, звичайно, не голосуватимуть за цей законопроект у другому читанні», – наголосив Тарас Батенко.