Тарас Батенко: Законопроект № 8188 відновить справедливість у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти

Законопроект № 8188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти» передбачає підвищення умов оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників на педагогічних працівників закладів дошкільної освіти і закладів позашкільної освіти. Про це заявив народний депутат України та один зі співавторів документа Тарас Батенко під час брифінгу у парламенті.

Як зазначає народний депутат, Верховною Радою України 5 вересня 2017 року було прийнято Закон України «Про освіту». Статтею 61 «Оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників» даного Закону передбачено значне підвищення умов оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників. Водночас законодавцем не було внесено відповідні зміни у низку законів України щодо видів профільної освіти, зокрема в Законах України «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту». На практиці це призвело до того, що на педагогічних працівників закладів дошкільної освіти і закладів позашкільної освіти таке збільшення умов оплати праці не було поширене, що спричинило значну соціальну несправедливість та напругу в середовищі педагогічних працівників.

Своїми положеннями законопроект №8188 відновить справедливість щодо оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти, оскільки за теперішніх обставин ті педагоги, вихователі, працівники, які відповідають за життя і здоров’я наших дітей, їх розвиток, формування особистості, дозвілля у вільний від навчання час, отримують заробітну плату нижче, ніж технічні працівники та нижче мінімальної, яка на сьогодні в Україні становить 4173 грн.

Тарас Батенко спільно з колегами народними депутатами пропонує встановити посадовий оклад педагогічного працівника закладу дошкільної освіти і закладу позашкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат ( як передбачено в Законі про освіту). А посадовий оклад кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 відсотків. При цьому приватними закладами можуть встановлюватися інші умови.

Окрім того, запропонованим законопроектом встановлюються доплати за наукові ступені та вчені звання, а також щомісячні надбавки за вислугу років понад три роки – 10 відсотків, понад 10 років – 20 відсотків, понад 20 років – 30 відсотків посадового окладу.

Важливо, що 9 квітня 2019 р. на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти розглянуто і підтримано законопроект № 8188.

«Це відповідь на численні звернення педагогів-дошкільників і позашкільників про допомогу, адже їх дискримінували мізерною зарплатою. Сподіваємося на підтримку законопроекту у парламенті, адже безпека, здорове виховання, розвиток наших дітей повинно забезпечуватися кваліфікованими робітниками, які розраховують на достойну оплату своєї праці», – зазначає Тарас Батенко.