Тарас Батенко з колегами скерували колективне звернення про врегулювання питання щодо індивідуального опалення

Запропонували Уряду остаточно врегулювати питання щодо індивідуального опалення та індивідуальних вузлів обліку теплової енергії. Про це йдеться у повідомлені на сторінці нардепа у Фейсбук.

“З цією метою подали колективне звернення від народних депутатів УКРОП Українське об’єднання патріотів до Кабінету Міністрів України з пропозицією на урядовому рівні врегулювати питання індивідуального опалення в багатоквартирних будинках та встановлення індивідуальних вузлів обліку теплової енергії.

Особливої актуальності та потреби оперативного вирішення ці питання набувають на тлі все зростаючої ціни на енергоносії, зокрема на газ та зривом опалювального сезону у містах України.

Річ у тім, що згідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набув чинності 02 серпня 2017 року оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку та обладнання інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

09 серпня 2018 року (через рік після набуття чинності законом про облік тепла) Мінрегіон нарешті спромігся затвердити «Порядок оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку/приладами-розподілювачами теплової енергії та обладнання інженерних систем для забезпечення такого обліку», який почав діяти з 18 вересня 2018 року. Згідно цього Порядку встановлено, що оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку/приладами-розподілювачами теплової енергії та обладнання інженерних систем для забезпечення такого обліку не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та інших вимог до їх встановлення, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, оператором зовнішніх мереж виконавцем відповідної послуги. Проте, Мінрегіоном до цього часу не розроблено та не затверджено «Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії», що унеможливлює встановлення індивідуальних лічильників тепла в будинках із вертикальною системою опалення.

У зв’язку з цим, вимагаємо від прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана надати відповідні доручення щодо якнайшвидшої розробки «Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії», оскільки черговий опалювальний сезон вже розпочався і цілком логічно, що за нинішньої ціни на газ мешканці вимагатимуть надати їм можливість вести чіткий облік спожитого тепла і платити виключно за спожиту послугу.

Також не менш наболілою та актуальною лишається проблема встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних будинках. Дане питання регулюється застарілими нормативно-правовими актами Кабміну розробленими ще у 2005 році. Відповідно до яких, відключення квартири, що розташована у багатоповерховому будинку від мереж ЦО і ГВП та влаштування індивідуального опалення та гарячого водопостачання можливе лише за умови відключення від мереж ЦО і ГВП лише будинку в цілому, а не на окремої квартири (приміщення) чи під’їзду. При цьому мешканці будинку повинні провести збори, на яких мають створити ініціативну групу з даного питання та ухвалити рішення про облаштування нового виду опалення у квартирах всього будинку. Це рішення мають підтримати усі власники приміщень в будинку або їхні уповноважені представники. Очевидним є той факт, що на практиці застосувати даних норм не є можливим. Тож, дане питання потребує якнайшвидшого внесення змін до вищеназваних нормативних актів.” – йдеться у повідомленні.