Тарас Батенко: Влада блокує цивілізоване вирішення питання «євроблях»

Будь-які ініціативи, що можуть безболісно вирішити проблему автомобілів з іноземною реєстрацією на території України, блокуються з боку Адміністрації Президента. Про це під час мітингу водіїв авто з іноземними номерами під стінами Верховної Ради заявив голова УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко.

«Єдина структура, яка зараз блокує внесення до сесійної зали питання безболісного для людей розмитнення вживаних іноземних авто – це Адміністрація Президента України, яка фактично здійснює вплив на частину парламенту через свою більшість», – наголосив він.

За словами укропівця, голова профільного комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна свідомо блокує розгляд законопроектів, які пропонують цивілізоване вирішення проблеми так званих євроблях.

Натомість представниця фракції «Блок Петра Порошенка» наполягає на ухваленні законопроектів № 8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» і № 8488 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України». Документи не тільки не зменшують вартість розмитнення вживаних автівок, а навпаки – підвищують її.

«Ми не можемо підтримати законопроекти, які подаються зі сторони Президента, тому що вони, навпаки, призведуть до здорожчання розмитнення авто. Фактично людина, яка хоче купити іноземну автівку, витягуватиме зі своєї кишені ще більше грошей, ніж зараз», – зауважив Тарас Батенко.

«Законопроекти Южаніної» мають задовольнити інтереси близьких до Адміністрації Президента й особисто глави держави автодилерів, адже передбачають зменшення вартості розмитнення елітних дорогих автомобілів на кшталт «Мерседесів» чи «Бентлі». Натомість ввезення вживаних недорогих авто коштуватиме звичайним українцям дорожче, ніж сам транспортний засіб.

«В УКРОПі вважають, що цьому треба покласти край, зокрема шляхом таких пікетів, які сьогодні розпочалися під стінами Верховної Ради України», – підкреслив нардеп.

Раніше представники «Українського об’єднання патріотів» запропонували парламенту скасувати грабіжницький акцизний збір на автомобілі та кузови іноземного виробництва.

З цією метою укропівці зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 8505 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо виключення з переліку підакцизних товарів транспортних засобів та кузовів до них зазначених у товарних позиціях 8702, 8703, 8704, 8707, 8711, 8716 УКТ ЗЕД». У разі ухвалення документа покупці іноземних авто сплачуватимуть державі лише ПДВ, ввізне мито і збір до Пенсійного фонду, що разом становить до 35% від вартості транспортного засобу.

Крім того, законопроект має заборонити ввезення на митну територію України нових транспортних засобів та кузовів до них, якщо вони мають походження з країни-окупанта. Обмеження стосується й тих транспортних засобів, які були в користуванні й мали попередню реєстрацію на території держави-агресора чи ввезені з окупованої території України.

Укропівці наполягатимуть на розгляді законопроекту № 8505 як альтернативного документа до ініціатив Ніни Южаніної.

Джерело: УКРОП