Тарас Батенко про проблеми з призначенням та нарахуванням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

Народний депутат України Тарас Батенко скерував депутатське звернення прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману з проханням внести необхідні зміни до порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Про це нардеп повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

“Річ у тім, що відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, житлова субсидія не призначається якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи і у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення субсидій; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або ними або за них не сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, то субсидія не може бути призначена.

Таким заявникам рекомендують звертатися за наданням субсидії на наступний період, протягом якого вони вже були зареєстровані у службі зайнятості, як безробітні (без виплати допомоги по безробіттю), що давало підстави на отримання субсидій, згідно внесених до Постанови №848 змін. Проте, і надалі субсидію не призначають, оскільки в домогосподарстві утворився борг за оплату житлово-комунальних послуг за минулий період (коли субсидія призначена не була, а коштів для сплати заявники не мали).

У зв’язку з цим, звертаюся до Уряду з пропозицією якомога швидше внести відповідні зміни до Постанови № 848 від 21.10.1995 року, щодо вирішення призначення субсидій домогосподарствам, які опинилися в подібній ситуації, шляхом реструктуризації заборгованості з паралельним призначенням субсидії на поточний період. Оскільки, в інакшому випадку домогосподарства не зможуть розраховуватися з наданими їм житлово-комунальними послугами, що призведе до зростання боргу за ЖКП, який наразі і так зріс до критичних показників.” – йдеться у повідомленні Тараса Батенка.

Залишити відповідь

Next Post

Що необхідно знати про реєстрацію платником ПДВ?

Буське управління ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що відповідно до ст. 181, 183 Податкового кодексу України під обов’язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) […]