Тарас Батенко: Мінагрополітики удосконалить механізм державної підтримки малих виробників сільськогосподарської продукції

Міністерство аграрної політики та продовольства України надало відповідь на депутатське звернення щодо державної підтримки галузі тваринництва на 2019 рік. Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» за бюджетною програмою КПКВК 2801540 «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» передбачені видатки у обсязі 4 млрд гривень. Про це повідомив Тарас Батенко на своїй сторінці у Фейсбук.

“Мінагрополітики вжито заходів для забезпечення підтримки малих сільгосптоваровиробників, шляхом формування правових умов для трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства. Удосконалено механізми державної підтримки малих виробників сільськогосподарської продукції та створених ними кооперативів. На фінансування заходів Концепції у проекті державного бюджету на 2019 рік за бюджетною програмою КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» передбачені видатки в обсязі 800 млн гривень.

Минулого року ми запропонували Уряду обмежити бюджетні дотації великим агрохолдингам і спрямувати державні кошти на підтримку дрібних та середніх сільгоспвиробників. З цією метою у Верховній Раді зареєстровано проект закону № 8182 «Про внесення змін до статті 18 «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо вдосконалення справедливості у питанні державної підтримки галузі тваринництва».

На сьогоднішній день усі підприємства в країні виробляють лише половину аграрної продукції, іншу ж – домашні господарства. А це переважно літні люди, які утримують декілька тварин та земельну ділянку, щоб вижити та забезпечити найнеобхіднішими продуктами харчування. У розрізі виробництва такі люди виробляють більше 80% картоплі, 77% молока, тримають понад 67% корів і до 50% курей. На думку простих людей дотації — це не премія найбільш ефективним і великим, а перш за все, спосіб допомогти тим, хто не може звести кінці з кінцями.

Лише у минулому році на підтримку сільськогосподарських товаровиробників із державного бюджету було виділено 4 мільярди гривень. Однак через відсутність будь-яких обмежень щодо розміру дотації більше третини цих коштів дісталося підприємствам, пов’язаним з компанією «Миронівський хлібопродукт». Через це у нас і немає середнього класу землевласників, бо наша держава дотує аграрних олігархів, таких як Косюк, а не середнього сільськогосподарського виробника. Тому наш законопроект, який був зареєстрований у парламенті пропонує за програмою тваринництва дотувати середнього агровласника і зменшити в цілому дотації до 20 млн грн (зараз — 150 млн грн), щоб охопити більшу кількість власників на селі. Тоді й почне формуватися середній клас, а не дотувати латифундистів та олігархів. Держава повинна допомагати тим людям, які справді цього потребують. Натомість влада дає можливість заробити ще декілька мільярдів і так прибутковому бізнесу олігарха Косюка.” – йдеться у повідомленні Тараса Батенка.