Танці на Франкових стежках

« … Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незламно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить Вас…» (І. Франко)

Джеджалик, Віршороб Голопупенко, Живий, Мирон, Марко, Брут Хома, Кремінь та інші псевдоніми використовував письменник.

В їжі Франко був невибагливий: на сніданок – кава з булкою, на обід – квашені овочі та легкий суп з додаванням квасу, кропиви чи грибів. Він ніколи не палив, а випити міг хіба що пива чи чарку вина “Золота Ріца”.

Іван Якович Франко своїм життям та творчістю прагнув єдності українського народу, його звеличення та процвітання. А найкраще зрозуміти творця можна пройшовши його стежками…

У рідному селі І. Франка – Нагуєвичах 27-29 липня оригінально, цікаво та яскраво відзначили 156-у річницю з дня народження великого генія українського народу. Саме тут, цього року, вперше відбулося феєричне музичне дійство – фестиваль української музики “ФранкоФест”.

Варто відзначити, що організатори заходу доклали максимум зусиль, щоб музичне свято пройшло на найвищому рівні.

Щойно приїхавши у село Каменяра, неважко відчути атмосферу дружби, що панує на кожному клаптику фестивального поля. У відвідувачів є спокуслива нагода прогулятися стежками І. Франка, відвідати батьківську садибу, де народився та проживав великий письменник, дізнатися цікаві факти про творчий шлях з життя Каменяра у музеї, що розташовується на мальовничому пагорбі у центрі села. Найкращий час для відвідування франкових місць – перша половина дня, адже після обіду кожен має змогу задовільнити свій найвибагливіший музичний апетит, насолоджуючись музикою у виконанні популярних гуртів української естради.

Так, вечорами, на фестивалі, людям дарували свій позитиврізнопланові гурти. Серед них: “Флайзза” (м. Луцьк), “Фліт” (м. Івано-Франківськ), “Скрябін” (м. Київ), “The Вйо” (с.Кобиляки),

“Кораллі” (м. Івано-Франківськ),”Тартак” (м.Київ), “Пікардійська Терція” (м. Львів), “ЙорийКлоц” (м. Львів), “Мері” (м. Трускавець), “От Вінта” (м. Рівне) та”Гайдамаки” (м. Київ).

І саме на другий день фестивалю представниками Книги Рекордів України було зафіксовано 2 нові рекорди. Найвища мистецька вежа на фестивальному полі потрапила на сторінки Книги Рекордів, а також рекорд, у якому взяв участь кожен присутній фестивальник. А тепер, “кусайте лікті”, дорогі співвітчизники, що не зробили свій вклад в історію України, адже рекорд на наймасовіше прочитання вірша зафіксовано саме у с.Нагуєвичі – 30 тисяч осіб в один голос, з піднесенням духу, декламували вірш Івана Яковича “Ой, ти дівчино з горіха зерня”.

Досить складно пояснити емоції піднесення, що вирували в просторі. Чи то повітря, сповнене сонячною енергією передавало тепло чи українська душа, що співаючи випромінює любов… але, безперечно, щось казково-етнічне наповнювало думки.

І той позитив, який подарували виконавці багатотисячній публіці, і та відкритість, що випромінювали глядачі, ще довго згадуватимуть навколишні простори.

ФранкоФест відбувся! А досвід єдності, що вирував на фесті гідний показник спільних коренів та традицій.

Знати своїх героїв так само важливо як і знати свої коріння.

Тож єднаймося, українці!

“…ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів.” (Іван Франко)

Наталія Мисула

Залишити відповідь

Next Post

ЛИТВИН ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО МОВУ

Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон про засади державної мовної політики, що розширює застосування російської мови на регіональному рівні. Повідомляє Українська правда. Закон уже відправлений на підпис президенту Віктору Януковичу, йдеться на сайті Верховної ради. Як відомо, Верховна Рада 3 липня прийняла закон “Про засади державної мовної політики”, що […]