Так голосно кумкають жаби, що інколи, ніби заворожують.

І знову розквітла весна, сипле зелень довкола, пестить лагідним вітерцем, сонечком гріє. Он лелека клекоче на болоті, немов вітає всіх з весною. Над лугом виспівують весняні дзвони, у гаю витьохкує соловей. А десь там веселка іскриться у росах і жайвір небо торкає крилом. І мимоволі думка лине десь у дитинство, де сонечко таке ж ласкаве, і все навколо сяє радістю. Як чудово було вибігти з однолітками на вигін і побачити там першого провісника весни – лелеку. А он уже й жаби кумкають.

«– Кум-кума, А де-с була? – На яр… яр… яр…марку. – А що-с купила?

– Черевикі-кі-кі-кі, Черевикі-кі-кі-кі, На ко-о-о-орках,

На ко-о-о-орках», – передражнює зеленооку Іванко.

А там вже й Галя підхоплює: «Кум-кум, бузьок де? – Нема! – А де ж? – Умер! – Коли? – В четвер! – А ми тому раді-раді-раді!»

І посипались перли дитячої творчості.

«Кум-кума, позич полотна! – На що? – На штани! – Хто вмер? – Мій брат! – Як ся називав? – Кіндрат! – Плачмо! Ну! Ну! Ну!» – продовжує Гануся.

А далі й Михайлик намагається не пасти задніх: «Ти чия, ти чия, ти чия? – Микитова, Мики-ки-китова. – Що варила? Що варила? – Борщ, борщ, буряки, буряки-ки-ки. – Кому, кому, кому? – Микиті, Мики-ки-ки-ки-киті. – Який Мики-ки-ки-ки-кита? – Чумак, чумак, чумак.»

… Як давно це було, а здається, ніби лише якусь мить тому. Ми раділи сонячному промінчику, бузькам, жабам… Та час проходить, залишаючи спогади, даруючи мрії…

Леся ГОРГОТА

Залишити відповідь

Next Post

ДЕНЬ СІМ'Ї

У 1993 році Генеральна асамблея ООН прийняла постанову, що починаючи з 1994 р. 15 травня щорічно буде відзначатися Міжнародний день сімей. Зроблено це з метою поглиблення розуміння питань сім’ї та підвищення інституціональних можливостей країн вирішувати серйозні проблеми, пов’язані з сім’єю, на основі комплексної політики. ООН розглядає сім’ю як базовий елемент […]