Християнський табір «Свята Софія»: 7 чудових днів у молитві, спілкуванні, екскурсіях та різноманітних розвагах


Благодатний передзвін над Бугом!

Приклад любові та молитви, підкріплений Божим словом – дієвий виховний вплив на особистість, що розвивається.
Другий дитячий християнський табір «Свята Софія» організований парафію Св. Софії УАПЦ м. Золочів відбувся в період з 30 липня по 5 серпня 2017 року на базі ДПЗВ «Сокіл», що розташований у сосновому ліс на віддалі 3 км від с. Сасів, Золочівського району Львівської області. Духовний наставник «Святої Софії» та організатор – Золочівський декан УАПЦ о. Василь Саган.
В цьому році до християнського табору «Свята Софія» приєдналися діти з м. Миколаїв у супроводі Миколаївського декана УАПЦ о. Романа Сотника.


Усі складові змістовного християнського відпочинку допомогли дітям оновити тілесні і духовні сили. Позитивного результату вдалося досягти саме через зміну видів та форм діяльності.
Так, за період табірної зміни діти мали змогу бути присутніми на Божественній Літургії, приступати до Сповіді та Урочистого Причастя, спільно молитися зранку та дякувати Богові за прожитий день ввечері.


Завдяки злагодженій роботі вихователів – волонтерів, з дітьми проводились різноманітні творчі майстер-класи ( Джула Л.Р. та Вархолик Н.А.), творчі завдання організаційного характеру (Мельник Н.Й.), заняття в художньому гуртку аплікації та малюнку (Городецька Н.Р., Янішевська Н.С.), спортивні змагання та ігри (Буй І.П. та Сотник С.Р.). Цікава лекція з історії ікони була прочитана Янішевською Н.С. – дипломованим художником, кандидатом наук з мистецтвознавства. А також молитовне читання Святого письма та вправи для духовного зростання провела учитель християнської етики Марія Іванівна Черняк – Павлуцька. Особливо сподобався дітям фотокрос «Світ очима дітей» за ідеєю вихователя Джули Л.Р., фестиваль малюнків – «Зустрічі над Бугом» – Мельник Н.Й.


В дні відкриття та закриття табірної зміни відбулися чудові концерти – «З Богом у серці». Для усіх присутніх співали і танцювали як і учасники табору – Ревть Христина, Андрій Галущак, Валерія Мельник, Дарина Мурин, так і гості – яскрава виконавиця з м. Глиняни – Юлія Лоїк.


В таборі діяв кінотеатр під відкритим небом. Завдяки технічним можливостям, які організував о. Роман Сотник, діти з великою цікавістю відвідували вечірні кіносеанси на християнську тематику.
Неочікуваною приємною спортивною подією став футбол! Неймовірне спортивне свято – товариський футбольний матч між командою “Сокіл” ( вихованці “Родинного дому” та учасники табору “Свята Софія”) – тренер Інна Буй та збірною командою с. Верхобуж, с. Кругів, с. Колтів та с. Хмелева під наставництвом о. Михайла Фарелетича та о. Івана Гірняка
В напружено достойній боротьбі – 8/7 перемога господарів – збірної “Сокіл”!


Тема табору «Свята Софія» в 2017 року продовжує тему 2016 року – «Святині Надбужжя» для учасників, які вперше завітали на Золочівщину. Учасники християнського гурту мали змогу побувати в храмах с. Ушня, с. Сасів, с. Колтів, с. Хмелева, с. Верхобуж, с. Підгірці. Діти відвідали монастир на Святій горі біля с. Ушня, Підгорецький монастир та замок в с. Підгірцях.
Усі екскурсії мали духовний супровід священиків УАПЦ – о. Василя Сагана, о. Романа Сотника, о. Юрія Юречка, о. Ореста Галана, о. Івана Гірняка, о. Михайла Фарелетича, о. Василя Балаша.
Любов до рідної землі – це Господнє благословення. Діти вперше побували в музеї будителя Галичини Маркіяна Шашкевича в с. Підлисся, а також піднялися на Білу гору – з якої відкрився неймовірно красивий краєвид.


Такий змістовний відпочинок не можливо було б організувати без сприяння та співпраці з керівником відділу освіти Золочівської РДА Бартошиком В.З.
Щиро дякуємо і директору ДПЗВ «Сокіл» Андрейко І.В., а також усім працівникам – Шипер М., Гетьманчук І., Чуприк Х., Баран Н., Твердохліб Т., Гаврак Н., Буй І., Дацків З., а також водіям Борисяку М., Солонинці І. та Бартошику Ю.


Подяку складаємо завідувачам Народних домів та бібліотекарям с. Хмелева, с. Колтів, с. Верхобуж та с. Підлисся за змістовні екскурсії закладами, цікаві доповіді та спілкування. За авторські художні оформлення подяку складаємо художниці Янішевській Н.С.
Сім чудових днів у молитві, спілкуванні, екскурсіях та різноманітних розвагах! Нехай іскорки запалених дитячих сердець розлетяться по всьому Божому світу! Подякуємо Господеві за Його ласку до нас! Частинку цієї Божої науки кожен з учасників табору понесе у майбутнє. Хай проросте вона зернами любові, поваги , стане основою життєвої мудрості. Діти відпочили та набралися сил перед початком навчання в школі, пізнавали Бога у вірі та любові, задоволені та чекатимуть зустрічі знову!
Координатор проекту християнський табір «Свята Софія»,
вчитель Золочівської ЗОШ I-IIIст.№2
Мельник Неля Йосипівна.