Табір пластунів Київської області на Золочівщині

В умовах сьогодення, коли Сили оборони України боронять терени нашої неньки України, діти зростають, а дорослі намагаються виховувати їх у дусі християнської моралі та національної свідомості. У цьому контексті важливу роль відіграють табори для молоді, що допомагають формувати патріотичний дух та моральні цінності.

З 23 червня по 1 липня у селі Гутище проходив табір для пластунів Київської області під назвою “Стежками Леміша”. Саме на теренах Золочівщини останній командир УПА, легендарний Василь Кук (Леміш), вступив до Пласту та був його вихованцем, про що є багато спогадів.

У таборі взяли участь 26 дітей віком від 11 до 16 років з Бориспільщини, Броварів та Бучі. Організацію та проведення табору забезпечували 9 членів проводу на чолі з Василем Джасом (курінь “Вовча Ліга”, мешканець села Заболотці) та Володимиром Леськівим з Борисполя, який до 2017 року мешкав у Золочеві. Їм допомагав Володимир Костюк, мешканець села Єлиховичі, обидва вони є ветеранами сучасної війни. Релігійне супроводження здійснював о. Юрій Галабуда, а також були залучені дорослі пластуни з Київщини.

Під час табору хлопці демонстрували свої навички та вміння, які набули впродовж року, вдосконалювали будівництво таборових споруд, в’язання вузлів, готування їжі в польових умовах, надання домедичної допомоги та будівництво житла в природі. Не обходилося без пластових церемоніалів, ігор (чого вартує “вовча яма”), ватр та вогників. Організовували мандрівки до Музею-криївки у селі Гавареччина, Підгорецького замку, Підгорецького монастиря, а також відвідували Пліснесько з його історією.

Після завершення табору дорогою до залізничної станції учасники відвідали Золочівський замок та церкву Воздвиження Чесного Животворящого Хреста. Такі заходи сприяють вихованню молодого покоління у дусі патріотизму, моральних цінностей та національної свідомості, що є вкрай важливим у наш час.

Next Post

У Золочеві вшанують пам’ять замучених комуністичним режимом у 1941 році

Запрошуємо всіх небайдужих золочів’ян і гостей міста взяти участь у заході “Недоспівана пісня” пам’яті жертв московських комуністичних репресій вчинених у 1941 році на Золочівщині та по всій Україні. Організатор: Золочівський деканат УГКЦ. О. Степан Галай Поділіться цим у соцмережах: