Синагога у Бродах: втратити чи зберегти? (відео)

Бродівська синагога
Бродівська синагога

Ми побували у місті Броди, бачили синагогу, де стався обвал колони та частини несучої арки.

Як розповідає директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, велика бродівська синагога — це пам’ятка архітектури національного значення. Колись у Бродах було близько 86 синагог і приватних молитовних домів. Зараз, це найбільша синагога XVIII століття в Україні.

Голова Бродівської територіальної громади Анатолій Белей, розповів, що синагога та знаходиться на балансі Департаменту охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації. Аби привернути увагу до пам’ятки Бродівська міська рада зверталася до Верховної Ради України, долучалася до співфінансування проєкту “Choice: культурна спадщина та сучасність”, в результаті якого встановлено інформаційні знаки, вказівники, комунікувала з єврейськими спільнотами, сприяла організації фестивалю класичної музики “Lviv MozArt”.

Біля синагоги ми зустріли туриста Хаіла Холстона, котрий каже, що це виглядає, як після бомбардування та він знає, що це синагога й у нього аж серце тремтить від хвилювання, що він бачить цю прекрасну архітектурну споруду, одну з найбільших у цьому регіоні.

Будівля синагоги знаходиться в критичному стані та потребує великих фінансів для відновлення. Тож, відповідь на питання: втратити чи зберегти, дасть час.

Детально дивіться у відео.

Next Post

Вітання для Тараса Смолінського

Працівники ЕКУ вітають з Ювілеєм свого керівника зміни Тараса Смолінського. Прийміть найщиріші вітання від усього нашого колективу! Від усієї душі бажаємо Вам благополуччя і міцного здоров’я. Нехай поруч з Вами завжди будуть надійні друзі, а любов та підтримка рідних і близьких додають Вам сили для нових звершень і успіхів у […]
Вітання