Святий вечір

Вже перша зірочка зійшла-

свята вечеря підійшла…

У вечері 6 січня, напередодні Різдва, вся родина збирається за спільним столом, щоб скуштувати  Святу вечерю. Саме тому такий важливий для українського народу Святий вечір, адже для кожного покоління у всі часи,   родинне коло має найбільшу цінність.

Господиня накриває стіл. Під скатертину обов’язково кладе сіно – символ того, що Ісус Христос  народився на сіні. По кутах столу кладе часник – символ захисту від усього злого. У Свят-вечір на столі завжди є 12 страв і безумовно головною стравою є Кутя, яку ставлять в центрі стола у глиняній посудині.

Як тільки на небі з’явиться перша  зірка, всією родиною розпочинають Святу  вечерю. Перед вечерею родина стає до спільної молитви. Після цього запалюють свячену свічку.  Першим, як і годиться, займає місце за столом господар, а за ним інші члени родини. Під час святкової вечері намагаються не виходити з-за столу, розмовляти тихцем. Вставши, голова сім’ї дякує Богу за  прожитий рік, пропонує пом’янути покійників і запросити їх до свят-вечора.  Першою стравою всі  пробують Кутю, а тоді вже смакують інші 11 страв.

Після вечері прибираючи на столі залишають Кутю та ложки для померлих родичів.  Вважається, що саме на Свят-вечір всі померлі близькі  члени родини мають прийти до оселі.

Повечерявши родина колядує та іде до церкви на нічну або  ранкову Різдвяну службу.

Смачної святої вечері!

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Залишити відповідь

Next Post

Коляда - давній звичай

Звичай колядування має свою давню історію, коріння якої сягає ще арійських часів. Колядки пов’язані з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди. Його святкували 25 грудня. Вважалося, що в цей день Сонце з’їдає змій Коротун. Всесильна богиня Коляда в Дніпровських водах народжувала нове сонце — маленького Божича. Язичники […]