Різдво Івана Хрестителя

Різдво Івана Хрестителя
Різдво Івана Хрестителя

7 липня святкуємо Різдво пророка, Предтечі і Христителя Господнього Йоана.

Йоан Предтеча, Христитель (євр. יוחנן המטביל, Йоханан га-Матбіль (Гаматвіл) — „той, хто здійснює ритуальне очищення водою”, тобто Христитель, або יוחנן בן זכריה, Йоханан бар Зехар’я — „син Захарії”; грец. Ἰωάννης ὁ Βαπτιστής або Ἰωάννης ὁ Πρόδρομος, лат. Io(h)annes Baptista; народився за 6–2 роки до Р. Х., а загинув бл. 30 р. після Р. Х.) — найближчий попередник Ісуса Христа, що пророкував прихід Месії, мученик, найбільший святий після Діви Марії. Був сином священика Захарії і праведної Єлизавети, родички Пресвятої Богородиці, отож по материнській лінії він — родич Ісуса Христа. Жив у пустелі аскетом, носив грубий одяг, харчувався диким медом і сараною та готував себе до великого служіння суворим життям у пості та молитві. Залишався пустельником, допоки Господь не прикликав його в тридцятирічному віці до проповіді єврейському народові. Корячись цьому покликанню, пророк Йоан прийшов на берег Йордану, щоб приготувати народ до приходу очікуваного Месії (Христа); проповідував хрищення на покаяння і відпущення гріхів, щоби люди духовно очистились, і в такий спосіб приготували себе до прийняття Євангелії; христив у водах Йордану Ісуса Христа; через підступ юдейської цариці Іродіади та її дочки Саломеї був обезголовлений. Історичність Йоана Христителя не заперечували навіть атеїстичні радянські вчені. Йоан Христитель прославляється Церквою, як ангел, апостол, мученик, пророк, світоч, Предтеча (попередник) та друг Христа. Своїм суворим способом життя він дав взірцевий приклад богопосвятного життя.
Пророче і Предтече пришестя Христового, достойно звеличати Тебе не в силі ми, що любов’ю Тебе почитаємо, бо неплідність матері і отча безгласність розрішилися славним і чесним Твоїм різдвом — і воплочення Сина Божого світові проповідується (Тропар, глас 4).
Перше неплідна днесь Христового Предтечу родить і він є сповненням усякого пророцтва, бо Кого пророки проповідували, на Того він у Йордані руку поклав. Явився Божого Слова пророк, проповідник, разом і предтеча (Кондак, глас 3).

Текст: Yuriy Kobylnyk
Світлина: Вікіпедія.

Залишити відповідь

Next Post

У Золочівському районі горіла господарська будівля

6 липня в с. Сновичі Золочівського району горіла господарська будівля. Внаслідок пожежі потерпілих немає. “6 липня о 13:26 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про пожежу в с. Сновичі Золочівського району, в дерев’яній господарській будівлі, критій шифером, розміром 3×2 м. До місця виклику виїхали рятувальники 13-ої державної пожежно-рятувальної частини м. […]
пожежа