Свято Героїв

15 травня 2011 року у спортивно-оздоровчому таборі «Сокіл» відбулося районне «Свято Героїв», присвячене національно-визвольним змаганням українського народу в роки II світової війни та дню пам’яті жертв політичних репресій. Участь у заходах взяли: 23 чоти ЗОШ I-IIIст. (598 учнів), 17 роїв ЗОШ I-II ст. (102 учні), 149 педагогічних працівників та 46 запрошених гостей. Відкрив свято начальник відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Бартошик Володимир Зіновійович. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Окрепкий Ярослав Романович. Від Районної Управи Братства ОУН – УПА виступив Гуменюк Василь Дем’янович, житель с. Торгів Золочівського району, активний учасник національно-визвольних змагань 40-50 років XX ст.. У своєму виступі Василь Дем’янович розповів про те, як прийшли більшовики, як поводилися з місцевим населенням і як воїни УПА боролися з окупантами і загинули за Україну, загинули, як герої, не зрадивши свого народу і держави. «І ніхто, і ніщо впродовж мого життя не змогли затьмарити, або викреслити з моєї пам’яті те, що я бачив і пережив,- » наголосив виступаючий. Учні шкіл району великою увагою слухали його виступ. На очах юних захисників можна було побачити сльози. Зустріч з очевидцем цих подій глибоко вразила не тільки юні серця, але й усіх присутніх. Завершуючи свій виступ, Василь Дем’янович звернувся до молодого покоління із закликом: любити Україну, шанувати і поважати її мову та культуру і завжди бути готовим стати на захист незалежності своєї Батьківщини. Кращі учні шкіл району під мелодію пісні «Коли ми вмирали нам сурми не грали…» поклали вінки до могил учасників визвольних змагань, жертв політичних репресій, січових стрільців, пам’ятному знаку борцям за волю України.

Під маршову музику оркестру похідні чоти пройшли повз трибуну з віддаванням честі та з піснею. У рамках свята було проведено такі конкурси:

•«козацькі забави»;

•«кращий стрілець»;

• стіннівок;

•приготування «козацького обіду»;

На завершення було підведено підсумки. Переможцями визначено чоту – Золочівської ЗОШ I-IIIст №1, рій – Перегноївської ЗОШ I-IIст.. Переможці конкурсів нагороджені грамотами відділу освіти та цінними подарунками.