Свято Героїв

Свято Героїв відзначають 70 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначення 23 травня як Свята Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України в ХХ столітті: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття – Микола Міхновський; 25 травня 1926 року – головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років – Симон Петлюра; 23 травня 1938 року – засновник і провідник ОУН – Євген Коновалець В роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошення незалежности України його святкування відновлено.

Залишити відповідь

Next Post

День пам'яті...

Михайло Цимбалюк голова Львівської ОДА, його заступники, начальники управлінь ЛОДА 15 травня 2011 року взяли участь у заходах з відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій. Спільно з представниками міської влади, правоохоронних органів, ветеранських організацій та чисельної громадськості Михайло Цимбалюк поклав квіти до пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів та до пам’ятної таблиці […]