СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ † МАРІЇ НЕМІРОВСЬКОЇ

Товариство Культури Польської Золочівщини ім. єпископа Яна Ценського, а також вчителі, учні, батьки Суботньої Школи Польської Меншини в Золочеві при ТКПЗ, колеги по праці, друзі, і вся Римо-Католицька парафія Успіння ПДМ м. Золочів, глибоко сумують і висловлюють щирі співчуття родині і близьким з приводу смерті Голови ТКПЗ, директора Суботньої Школи Польської Меншини в Золочеві при ТКПЗ – святої пам’яті † Марії Неміровської.
Шановна п. Марія Неміровська – в пам’яті Золочів’ян і чисельної обласної громади польської національної меншини назавжди залишиться взірцем патріотизму, невтомного служіння ідеям демократії та підтримки польських національних традицій.
До відома подаємо, що зусиллями пані Марії 25 років тому у місті Золочеві було створено Товариство Польської Культури Золочівщини ім. священика єпископа Яна Ценського. Впродовж усіх наступних років громадсько – активна, інтелігентна, красномовна і комунікабельна – Марія Павлівна успішно згуртовувала навколо себе найактивніших громадян польського походження. Користувалася велетенським авторитетом серед громадськості, інтелігенції району і області. Дуже ефективно підтримувала зв’язки очолюваного Товариства Польського із громадськими організаціями Польщі.
Польські родини Золочівського краю завдячують ТПКЗ і особисто пані Марії Неміровській відродженням історичної пам’яті про трагічні сторінки історії польської на землях Золочівщини:
– активна і плідна пам’ять про Гуту Пєнацку;
– з ініціативи Неміровської М.П. у Поморянах було встановлено пам’ятник загиблим полякам села Загура;
– відновлено пам’ятник знищеній у 30-х роках ХХ століття інтелігенції села Сасів;
– відновлено Золочівський Мавзолей загиблим молодим полякам-орлятам в міжвоєнні часи і багато, багато іншого …
У 1997 році великі зусилля Голови Товариства пані Неміровської увінчались створенням Суботньої Школи Польської Меншини при ТКПЗ, яка стала центром культурного життя польської громади і відіграє велику роль у справі розповсюдження, особливо у молодіжному середовищі, європейських демократичних та християнських цінностей.
В жовтні 2013 за свою плідну і нестружденну діяльність за рішенням Міністра Закордонних Справ Польщі, п. Марія отримала одну з найвищих нагород Польщі – «Лицарський хрест» від Президента Польщі Броніслава Коморовського /Krzyż Kawalerski/.
На закінчення подаємо коротку інформацію про життя і діяльність п. Марії Павлівни Неміровської. Народилася вона 25 травня 1932 року у селі Розгадів, Зборівського району, Тернопільської області у шанованій польській родині. Здобувши вищу освіту у Львівському медичному інституті все життя пропрацювала спочатку лікарем, а згодом – завідувачем санітарно-гігієнічним відділом Золочівської Райсанепідстанції і внесла вагомий вклад у забезпечення медичного благополуччя населення.
Вона була досвідченим фахівцем та мудрим наставником для молодих медиків, користувалась заслуженим авторитетом у колі колег та місцевої влади.
Смерть п. Марії викликала смуток і жаль в серцях всіх, хто її знав.
У ці сумні хвилини ми складаємо покійній св. пам’яті Марії велику шану і вдячність за дар її життя і служіння, за багаторічну працю, пов’язану з відновленням, розвитком та зміцненням польської культури та традицій на Золочівщині.
Щиро інформуємо, що літургія похорону † Марії Неміровської звершиться у Польщі в суботу 12.08. 2017 о 13:00 год. за місцевим часом.
Місцем її поховання буде цвинтар парафії Воздвиження Святого Хреста у місті Стшелін, Дольношльонського воєводства у Польщі.

МОЛИМОСЬ ЗА ВІЧНИЙ УПОКІЙ ПАНІ МАРІЇ НЕМІРОВСЬКОЇ.

«WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE … »

Сусанна Синявська,
член ТКПЗ
ім. єпископа Яна Ценського,
Товариство Культури Польської Золочівщини ім. єпископа Яна Ценського