Відео сутички у Львові між радикалами та правоохоронцями на 9 травня

bijka«Громадське.TV Львів» виклали відео сутички між радикалами, які намагались знести пам’ятник письменнику Степану Тудору та поліцянтами 9 травня на площі Маланюка у Львові.

Близько сотні представників праворадикальних організацій 9 травня намагалися знести пам’ятник радянському письменнику Степану Тудору. Акцію підтримали радикали в масках та балаклавах з організацій «Сокіл», «Карпатська січ», «Правий сектор», «Білі горвати» та добровольчого батальйону ОУН. Проте після того, як молодики почали руйнувати пам’ятник, поліція, яка охороняла порядок на місці події, викликала підкріплення. Після цього правоохоронці в обмундируванні та з палицями жорстоко розігнали радикалів.
«Хлопці заявили, що робили це у рамках декомунізації, проте поліцейські пояснили їм, що сьогодні не найкращий день для цього. Була спроба силового протистояння, проте працівники поліції взяли ситуацію під контроль. Двоє чоловіків, 1985 та 1986 років народження були затримані за опір правоохоронцям», – повідомив т.в.о.начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія.

Окрім того, за словами представників національної поліції, під час сутички біля пам’ятника Тудору постраждали двоє правоохоронців.
«Пам’ятник ми продовжимо валити в інший день. Ми маємо механізм і ми його обов’язково знесемо», – заявив після переговорів активіст добровольчого батальйону ОУН Антон Петрівський.
Додамо, що пам’ятник на честь Степана Тудора у Львові встановили в 1979 року на теперішній пл. Є. Маланюка.
За словами в.о. начальника управління культури Львівської міськради Михайла Мороза пам’ятник Степанові Тудору не підпадає під закон про декомунізацію.

Джерело: «Громадське.TV Львів»

Залишити відповідь

Next Post

Вільний мікрофон: як лікували мою маму (відео)

Висловитися на ВІЛЬНОМУ МІКРОФОНІ прийшла мешканка Золочева пані Надія Макар, жінка розповідає про інцидент, що трапився з нею та її мамою у приймальному відділенні Золочівської ЦРЛ. Нагадаємо, що на інформаційному порталі “Золочів.нет” діє рубрика “Вільний мікрофон”, якщо вам є про що розповісти приходьте і ми запишемо ваше звернення. Поділіться цим […]