Сучасні методи комунікації в системі Пенсійного фонду України

Одним із основних пріоритетів діяльності органів Пенсійного фонду, визначених у плані роботи на 2016 рік, є проведення системної інформаційно-роз’яснювальної роботи з різними групами населення та громадськими організаціями. При цьому основними критеріями оцінки такої діяльності визначено забезпечення систематичності у проведенні інформаційно-роз’яснювальних заходів за основними пріоритетами та напрямками роботи органів Фонду, різноплановості їхніх форм і методів залежно від цільової аудиторії, залучення широкого кола осіб, актуальності питань, які потребують роз’яснення.
На сьогоднішній день існує багато позитивних напрацювань в організації проведення інформаційних, консультативних і роз’яснювальних заходів для населення. Під час більшості зустрічей, які проводяться за ініціативою управління, а також за участі представників управління, обговорюються питання реформування пенсійної системи, зокрема, запровадження в майбутньому накопичувальної пенсійної системи та розвитку недержавного пенсійного страхування, наголошується на соціальних гарантіях громадян, передбачених у трудовому законодавстві, ризиках виплати неофіційної заробітної плати та роботи в тіньовому секторі економіки, адже розмір майбутньої пенсії залежить від страхового стажу та величини заробітної плати.
Важливі питання роз’яснювальної роботи щодо державного соціального страхування, в тому числі і пенсійного законодавства розглядаються під час зустрічей з студентами, адже, молодь – це майбутнє країни. І не має значення, в кого який відрізок життєвого шляху до пенсійного віку. Потрібно бути небайдужим до питань легального заробітку своїх родичів, друзів, колег.
Важливим інструментом інформаційної роботи з громадянами є особисті зустрічі, публікації в пресі, розміщення інформації у інтернет-виданнях, радіосфери. Ефективними для надання інформації є “круглі столи” та навчальні семінари.
Усі вищезазначені форми комунікативної роботи працюють на головний позитивний результат – вміння правильно скористатись набутими знаннями та дати їм якісне прикладне застосування.

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області