Створили флешку, яка розшифровує ДНК

У Великобританії створено найменший автоматичний розшифровувача ДНК в світі. Він з’явиться на прилавках вже цього року, причому – з доволі привабливим цінником. Англійська компанія Oxford Nanopore Technologies представила мініатюрний одноразовий визначник послідовності основ у молекулі ДНК – MinION. Повністю автономний прилад, за розміром трохи більший за пам’ять-флешку, підключається до USB-порту ноутбука або ПК. Апарат виконує пряме зчитування “букв” ДНК і в реальному часі відображає їх на екрані, а також записує в пам’ять комп’ютера.

Дослідники можуть заздалегідь визначити, який обсяг інформації їм потрібен для цілей того чи іншого досліду, або який фрагмент генетичного коду вони шукають, і припинити розшифровку відразу після досягнення результату, щоб швидко перейти до нового експерименту. Зазначимо, що відтепер таку роботу, як розшифрування геному, можуть брати на себе порівняно дрібні лабораторії. У випадку ж із розшифровувачем-флешкою можна сказати, що технологія декодування ДНК скоро буде використовуватися майже в кожному будинку, подібно до того, як зараз люди самостійно аналізують вміст цукру в крові.
За матеріалами: ТСН.

Залишити відповідь

Next Post

Штраф за підсніжники...

Управління екології та благоустрою Львівської міської ради розпочало щорічну акцію порятунку первоцвітів. Львів’ян закликають не лише не зривати квіток, які занесені до Червоної книги України, а й не купувати їх у продавців. Заборонено нищити шафран, проліски, підсніжники. Представники міліції та екологічної інспекції будуть стежити за незаконним продажем цих квітів, проводити […]