Стрітенський семінар вчителів початкових класів (відео)

stritennjaОдним із найважливіших завдань у вихованні молодших школярів є залучення їх до скарбів народної творчості, традицій і звичаїв українського народу, прищеплення любові до батьків, родичів,рідної землі, народу.
Саме на таких засадах був проведений у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Степана Тудора семінар вчителів початкових класів освітнього округу №1 на тему “Народні традиції. Стрітення.” До участі у семінарі були залучені вчителі початкових класів освітнього округу №1, адміністрація Золочівської ЗОШ №1, учні 4-Б класу, 3-Б класу та їх батьки.
Під час проведення фолькпроекту класний керівник 4-Б класу Почапська Оксана Василівна на відкритому уроці з християнської етики на тему “Народні традиції. Стрітення” ознайомила дітей із християнськими та стародавніми міфами та віруваннями, обрядами та звичаями. Діти закликали весну, розмальовували пташок виліплених із солоного тіста.
З давніх давен за народним звичаєм до зустрічі весни готувалися дорослі і діти.
Таке пізнавальне дійство підготувала керівник 3-Б класу Марет Ольга Іванівна та музичний керівник Вецал Наталія Богданівна у виховному заході “Зустріч і Праведність”. На святі лунали пісні, вірші, обрядові ігри, розваги. До участі у забавах дітей долучалися батьки, що добавило у це дійство справді родинного тепла, любові та Божої благодаті.
На завершення семінару вчителі Якимчук Ірина іванівна та Пиріжок Наталія Богданівна провели майстер-клас для вчителів “Виготовлення пташок із солоного тіста”. Вичтелі виготовляли із сирого солоного тіста пташок-жайворонків, а потім вже висушені форми пташок розфарбовували фарбами. А також смакували випеченими тістечками у формі птаха.
Протягом усього семінару перепліталась тема Стрітення Зими з Літом. Увесь проект можна назвати чарівною казкою нашої старовини. Усе це – українська весна, голос предків наших, дорога до Добра і Правди.


Залишити відповідь

Next Post

Львівський бабак Мишко пророкував весну (відео)

15 лютого, на Стрітення у Львівському міському еколого-натуралістичному центрі розбудили бабака Мишка. Він напророкував, що цього року весна буде пізньою. Щойно клітку з бабаком відкрили, він почав утікати і ховатись. У центрі пояснюють: це означає, що весна прийде через шість тижнів, тобто в кінці березня – на початку квітня. Адже […]