Стінка

Стінка — село в   Золочівському районі Львівської області. Населення становить 147 осіб. Орган місцевого самоврядування – Великовільшаницька сільська рада.

Село, розташоване серед лісів, здавна належало до чернечого чину о. Домініканів. Дерев’яна церква з XVIII сторіччя свідчить про давність села. Метричні записи в церкві почалися в 1781 році. Отці Домінікани мали в 1889 році 479 моргів землі, а село 1062. У 1883 році було в селі 103 доми, а в них 495 мешканців – 277 греко-католиків, 211 римо-католиків і 5 жидів. Була в селі не етатова школа. Останнім парохом села був о. Іван Садовський, співосновник української приватної гімназії в Золочеві.

Залишити відповідь

Next Post

Жуличі

Жуличі — село в Золочівському районі Львівської області. Населення становить 554 осіб. Орган місцевого самоврядування — Почапівська сільська рада. Неподалік від села (на північ) розташовані цікаві об’єкти природи — гори «Жулицька», «Сторожиха» і «Висока». Жулицька гора, гора Сторожиха, гора Висока — пам’ятка природи місцевого значення. Розташована у Золочівському районі Львівської області, на […]