Стежками нашої спадщини. Археологічні розкопки біля Миколаївської церкви в Золочеві

Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України провадить археологічні розкопки біля найстарішої золочівської церкви – церкви св. Миколая Чудотворця по вулиці Валовій. Розкопками керує відомий український археолог Юрій Володимирович Лукомський.

Юрій Лукомський, брав участь і очолював чисельні археологічні експедиції, які досліджували королівський Галич. З 1992 по 1996 рік очолював Галицьку археологічно-архітектурну експедицію. Брав участь у розкритті та обмірах решток Десятинної церкви в Києві. З 2013 р. курує археологічні дослідження церкви Різдва Богородиці в Холмі, де можливо похований король Данило Галицький.

Розкопки в Золочеві ведуться з метою виявлення решток фортифікацій старого Золочева. Проте, на даний момент решток фортифікацій не знайдено. На сьогоднішній день знайдено решти поховань в межах території колишнього припарафіяльного цвинтаря, з них одне – поховання невідомого священика. А також виявлено рештки фундаментів невідомої споруди.

Залишити відповідь

Next Post

Переваги отримання пенсій через банківські установи

Виплата пенсій через банківські установи має ряд переваг як для пенсіонерів, так і для пенсійної системи в цілому, а саме: зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування, а шлях коштів від Пенсійного фонду України до листоноші триває три робочі дні, а якщо кошти […]