Стартував регіональний етап Всеукраїнської соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем»

Сьогодні, 11 листопада, заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Стефанишин взяв участь у тренінгу-програмі для лікарів на тему «Профілактика серцево-судинних захворювань: від теорії до практики», який пройшов у рамках проведення на Львівщині у листопаді регіонального етапу Всеукраїнської соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем» та привітав учасників заходу від імені голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка.

Участь у тренінгу також  взяли Барна О.М. – доктор медичних наук, професор (м. Київ); Горбась І.М. – доктор медичних наук, професор; Зербіно Д.Д. – Академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, доктор медичних наук, професор (м. Львів); Кияк Ю. Г. – доктор медичних наук, професор (м. Львів); Іванів Ю.А. – доктор медичних наук, професор; Скибчик В.А. – доктор медичних наук, професор; Катеренчук І.П. – доктор медичних наук, професор (м. Полтава); Жарінов О.Й. – доктор медичних наук, професор.

На протязі всієї конференції будь-який лікар мав можливість безкоштовно визначити фактори серцево-судинного ризику й отримання прогнозів щодо схильності до захворювань серця та судин на найближчі 10 років.

Також у рамках регіонального етапу Всеукраїнської програми передбачено проведення просвітницької акції «День здорового серця» для працівників ДП «Львівський державний ювелірний завод», запуск роботи з 14 листопада до 14 грудня безкоштовного кабінету профілактики серцево-судинних захворювань на базі медичного діагностичного центру «Медіс», де кожен записаний мешканець (за телефоном гарячої лінії 0-800-500-528) має можливість визначити на найближчі 10 років схильності до захворювань серця.

Основна мета програми – переконати аудиторію у важливості та дієвості профілактики серцево-судинних захворювань. На тлі заходів учасники зможуть безкоштовно отримати певні медичні послуги – визначити свій рівень холестерину та глюкози у крові, рівень артеріального тиску, а також виявити інші індивідуальні фактори серцево-судинного ризику.

Серцево-судинні захворювання упевнено лідирують серед інших недуг, які призводять до непрацездатності та смертності населення. Їхня частка серед інших причин смертності дорослого населення становить понад 60%, причому вона в 7-8 разів вища, ніж середньостатистичні світові показники. Практично кожній другій людині віком за 40 років лікарі ставлять такі діагнози, як гіпертонія й атеросклероз. Така невтішна ситуація спонукала фахівців привернути увагу як лікарської спільноти, так і громадськості в цілому до цієї проблеми. 64 % смертей в Україні настають саме від серцево-судинних захворювань.

При цьому цифри захворюваності і смертності від серцево-судинних захворювань в Україні в декілька разів перевищують середньостатистичні світові показники. Все це продиктувало необхідність привернення до вказаних проблем уваги як лікарської спільноти, так і громадськості загалом. Важливими механізмами впливу на цю проблематику є профілактика, а саме чітко правильно організовані профілактичні програми.

Програму «Серцево-судинний ризик під контролем» спрямовано на привернення уваги як лікарів, так і громадськості до важливості серцево-судинних захворювань та їхньої профілактики через формування у свідомості лікарів та пацієнтів розуміння важливості контролю стану факторів серцево-судинного ризику. Пропонована програма складається з лекцій для лікарів та пацієнтів, що їх представлятимуть відомі фахівці країни. Особливість цього заходу полягає в тому, що на тлі дводенного інформаційного заходу учасникам буде надано можливість безкоштовно отримати певні медичні послуги у кабінеті профілактики.

Цю важливу просвітницьку місію щодо організації акції, спрямованої на лікарів та пацієнтів, узяла на себе Асоціація превентивної та антиейджинг медицини.

Регіональний етап проекту розпочався навесні 2010 р., проект успішно відбувся у Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій, Київській, Волинській областях та АР Крим. У всіх регіонах проект мав великий успіх. У тренінг-програмі взяли участь понад 2000 лікарів, обстеження в кабінеті профілактики пройшли близько 4500 осіб.

Довідково інформуємо:

Протягом місяця, починаючи з 14 листопада по 14 грудня  2011, працюватиме кабінет профілактики серцево-судинних захворювань, в якому кожен записаний мешканець міста Львів зможе безкоштовно визначити фактори серцево-судинного ризику й отримати прогноз щодо схильності до захворювань серця та судин на найближчі 10 років. Також одержати висновок лікаря-експерта програми. Запис проводитиметься за телефоном гарячої лінії 0-800-500-528 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні, графік роботи з понеділка по п’ятницю з 9-00 по 18-00).

Організатор проекту «Серцево-судинний ризик під контролем» – Асоціація превентивної та антиейджинг медицини, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, фармацевтична компанія «Гедеон Ріхтер». Проект підтримує Управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, видавництво медичної літератури «Медікс» за участі журналів «Ліки України», «Мистецтво лікування» та «Medix. Anti-aging».

Джерело: ЛОДА