Старійшини “Родинного дерева”: Марія Яворницька та Ярослава Вельган

У 1947 році була здійснена операція «Вісла» — етнічна чистка, яка полягала у примусовій, з використанням військ, депортації українців з їхніх етнічних територій, — Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини, — на території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині, та на територію України.

Протягом жовтня 1944 — серпня 1946, за даними польських джерел, до України (тоді — Української Радянської Соціалістичної Республіки у складі Радянського союзу) було переселено 482 тис. осіб. Акція супроводжувалась масовим насильством над українським населенням.

Сьогодні ми продовжуємо спільний проект “Золочів.нет” та “Родинного дерева” у якому покажемо спогади старійшин, яким довелося пережити ті важкі часи.

Свої спогади Вам розповідають Марія Яворницька та Ярослава Вельган.

Залишити відповідь

Next Post

Справа збитого Іл-76: генералу Назарову дали 7 років в'язниці

Генерала Віктора Назарова визнали винним і засудили до 7 років тюрми. Такий вирок у понеділок ухвалив Павлоградський суд. Про це повідомляє Українська правда.  “Назарова Віктора Миколайовича визнати винним і призначити йому строк покарання у вигляді 7 років позбавлення волі”, – зачитала вирок суддя. Суд визнав його винним за частиною 3 […]