Спогад з дитинства

Коли я часом прокручую своє дитинство, то завжди зупиняюсь на одному: до якого тільки обману не вдаються дорослі, аби добитись від тебе бажаного результату. Тут і Миколай може прийти, хоч на дворі літо, і нова машинка в магазині буде твоєю, байдуже, що вона коштує половину батькової зарплати. Чого не скажеш, аби маля скоріше заснуло чи сиділо тихо.
На Миколая я ніколи не ввівся, бо що він міг мені принести, ще й літом? Правильно, яблук і слив, а їх – онде пів саду на траві лежить. Та й до чого мені машинка в половину мого зросту?
Але на одну обіцянку я таки повівся. Мені було тоді п’ять років. І як усі свої подальші літні дні я проводив їх у селі.
– Поможеш назбирати відро яблук? – запитала сестра.
– А що мені за то буде? – намагався почути я винагороду за свою допомогу.
– А ми потім підемо кататися на комбайні!
– На справжньому комбайні?! Ура! – не знаходив собі радості я.
Великі та неповороткі «Ниви» якраз їздили на полях неподалік нашої хати. Вицвілі від сонця вони мали тьмяне червоно-іржаве забарвлення. Виділену фарбу комбайнери використали для фарбування власних парканів. Тому в селі не виникало проблем визначити скільки тут проживає комбайнерів.
Слова «скоро підемо» наближали мене до чергового дитячого розчарування. Я всівся на узбіччі дороги і думав про те, що й інші діти в аналогічних ситуаціях. Аж раптом зліва від мене загудів він: червоно-іржавий комбайн вкритий сірим польовим пилом. Повільно пересуваючись він наближався до мене. Я підвівся з місця і чекав коли він біля мене зупиниться. В уяві народжувались думки: як я вилажу по вузькій драбині і високо піднявши голову тріумфально їду через усе село.
Та він і не думав зупинятися. Він проїхав повз мене, ніби не бачив мене. Шпортаючись та обдряпуючи коліна об каміння я біг за ним. «Сті-і-ій! Сті-і-ій – кричав я – Зупинись!». Але крик був не почутим.
Комбайнер махав мені рукою, а я стояв сам один посеред вулиці. І заплаканими очима дивився на свою мрію, що чимраз далі віддалялась від мене…
Микола Ковальчук

Залишити відповідь

Next Post

Росія отямилась, але метеорит не знайшли (відео)

У Росії в неділю триває долання наслідків вибуху метеорита над кількома регіонами на сході Уралу, що стався вранці в п’ятницю і ударною хвилею повибивав вікна в багатьох будівлях. Головний обсяг рятувальних робіт – збирання і розподіл теплих речей та їжі для потерпілих від втрати вікон у морозну погоду, а також […]