Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з раком

Медицина
depositphotos.com

Всесвітній день боротьби проти раку (англ. World Cancer Day) — відзначається щорічно4 лютого. Цей день виділено з метою привернути увагу до виявлення, лікування та профілактики хвороби, яка є однією з головних причин смертності у світі.

За оцінками експертів Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ), без рішучих дій з боку урядів, громадських організацій, медичних працівників, волонтерів, до 2030 року в Європейському Регіоні щорічно реєструватиметься 5,4 мільйона випадків раку та 2,5 мільйона смертей.

2022 рік — перший рік кампанії «Усунення прогалин у догляді» присвячений розумінню та визнанню нерівності у доступності лікування раку. В охороні здоров’я нерівність належить до нерівномірного розподілу ресурсів. Половина населення світу не має доступу до всього спектру основних медичних послуг. Коли справа доходить до раку, багатьом людям відмовляють у базовій допомозі, незважаючи на те, що ми живемо за часів вражаючих досягнень у галузі профілактики, діагностики та лікування злоякісних новоутворень. Йдеться про неупередженість, заперечення припущень і розгляд незаперечних фактів:

  • Нерівність у доступності до лікування раку варта життя.
  • Люди, які звертаються за медичною допомогою з приводу онкологічних захворювань, стикаються із перешкодами.
  • Дохід, освіта, місце знаходження та дискримінація за ознакою етнічної приналежності, статі, сексуальної орієнтації, віку, інвалідності та способу життя – ось лише деякі з факторів, які можуть негативно позначитися на догляді.
  • Розрив зачіпає всіх.
  • Ці бар’єри можна змінити.

Різниця може здатися тонкою, але усунення розриву лікування раку насправді не означає просто надання всім рівних ресурсів. Один розмір не підходить усім, і кожна проблема потребує вирішення. Цьогоріч потрібно поставити під сумнів статус-кво та допомогти зменшити стигматизацію; вислухати погляди людей, які живуть з раком, та їхніх спільнот, дозволити цьому життєвому досвіду спрямовувати думки та дії на допомогу незахищеним верствам населення.

Залишити відповідь

Next Post

Світлої пам'яті Вельган Ярослави Іванівни

З сумом повідомляємо, що 04 лютого 2022 року відійшла у вічність Вельган Ярослава Іванівна, 1952 р. н. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким. Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, коли зупиняється серце рідної людини, проте світлі спогади про неї будуть завжди сильнішими за смерть… Поділяємо […]
некролог