Сьогодні Левку Лук’яненку могло б виповнитись 90 років

Український політв’язень, дисидент, народний депутат України чотирьох скликань, Герой України – Левко Лук’яненко помер 7 липня 2018 року після важкої хвороби. Не дожив до свого 90-річчя.

Левко Лук’яненко народився 24 серпня 1928 року в с. Хрипівка, Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у 1961 році Лук’яненка засудили до розстрілу. Проте згодом розстріл замінили 15-ма роками позбавлення волі. Левко Григорович відсидів за ґратами та у радянських таборах понад 25 років.

У квітні 1990 на установчому з’їзді УГС обраний головою створеної на її базі Української республіканської партії. У березні обраний депутатом ВР України ХІІ(І) скликання від Залізничного в/о № 196, Івано-Франківська область. Був членом комісії з питань законодавства і законності, заступником голови Народної Ради. Лук’яненко — автор Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р.  І саме в один день із його днем народження ми відзначаємо День Незалежності України.

Світла пам’ять.

На головній світлині: Люди качають на руках дисидента Левка Лук’яненка, святкуючи проголошення України незалежною державою, біля будинку парламенту України в Києві 24 серпня 1991 року Фото Павло Пащенко / УНІАН

Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві до Дня Незалежності виступив гурт «МЕРІ»

24 серпня 2018 року у Золочеві до Дня Незалежності виступив гурт «МЕРІ». Під час концерту лідер рок-гурту «МЕРІ» Віктор Винник нагадав, що ми сьогодні маємо свято на площі у Золочеві завдяки тому, що наші брати і сестри на східному фронті боронять нашу країну, тобто нас з вами від орди. Віктор […]